Блог Сергія Головіна

Не для добрих діл

Звернімо увагу на слова апостола Павла: «Правителі страшні не для добрих діл, а для злих. Хочеш не боятися влади? Роби добро — і матимеш від неї похвалу. Правитель — Божий слуга, він тобі на добро. А якщо зло робиш, бійся, бо не даремно він носить меч. Він є Божим слугою, який відплачує покаранням тому, хто чинить зло» (Римлян 13:3,4). Вторить йому і Петро, ​​вказуючи, що покарання злочинців і заохочення тих, хто робить добро, – призначення влади (1 Петра 2:14).

Саме для покарання зла, що увійшло у світ із гріхопадінням, був встановлений Закон: «Знаємо, що Закон добрий, коли хто його законно застосовує; знаємо й те, що Закон не даний для праведного, але для беззаконних і нестриманих, безбожних і грішників, несправедливих і нечестивих, для тих, хто зневажає батька й матір, для вбивць, розпусників, мужоложників, викрадачів людей, неправдомовців, клятвопорушників і для всього іншого, що противиться здоровому вченню» (1 Тимофія 1:8-10).

Але, як зазначає Соломон, «Не скоро відбувається суд над поганими справами; від цього і не лякається серце синів людських робити зло» (Екклесіяст 8:11). А Асаф вигукує: «Доки ви будете судити неправедно і надавати лицеприйняття нечестивим? Давайте суд бідному та сироті; пригніченому і злиденному чиніть справедливість; рятуйте бідного і жебрака; викидайте його з руки безбожних» (Псалми 81:2-4). Пророки викривають недбайливе ставлення правителів до своїх обов’язків, які ті повинні виконувати:

  • без зволікання;
  • правильно;
  • неприємно;
  • надаючи допомогу беззахисним;
  • приборкуючи безбожних.

Читайте також:

Якщо влада не виконує своїх першорядних обов’язків, вона перестає відповідати своєму призначенню. А, як було зазначено, невідповідність призначенню і є злочин. «Омийтеся, очистіться, – закликає Господь через пророка, – вилучіть злі діяння ваші від очей Моїх; перестаньте робити зло; навчіться робити добро, шукайте правди, рятуйте пригніченого, захищайте сироту, заступайтеся за вдову» (Ісая 1:16-17).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button