Світ

Пяйві Рясянен: християни мають відверто говорити про свою віру

Фінський парламентарій, який постане перед судом 24 січня за висловлення своїх біблійних переконань щодо гомосексуалізму, сподівається, що її справа спонукає інших християн відверто говорити про свою віру.

Джерело: evangelicalfocus

Християнський парламентарій, колишній міністр уряду та лідер партії «Християнські демократи», захищатиме своє право публічно говорити про свої релігійні переконання перед суддею 24 січня.

Протягом двох років генеральний прокурор Фінляндії розслідував її висловлювання у соціальних мережах, брошуру, опубліковану 17 років тому, та її погляди, висловлені у ток-шоу. Вона звинувачується у порушенні статті 10 Кримінального кодексу.

Питання про вчення Біблії

У нещодавно опублікованому інтерв’ю Alliance Defending Freedom. Рясянен коментує свій досвід роботи лікарем, свою сім’ю (у них із чоловіком 5 дітей та 7 онуків), а також свій ранній інтерес до соціальних реалій, пов’язаних, зокрема, з питання захисту життя та психічного здоров’я.

Відповідаючи на питання про процес, розпочатий проти неї влітку 2019 року, Рясянен із посмішкою згадує близько 13 години поліцейських допитів за останні два роки. Ці допити часом були «дуже абсурдними, − каже вона. − Я сиділа з Біблією на столі, а поліцейські запитували про мої переконання і [ставили питання на кшталт] “що ви думаєте про те, чого тут вчить апостол Павло?” або “що ви думаєте про ці вірші, де він говорить про гомосексуальні акти?”».

З іншого боку, ці моменти були «привілеєм, − каже вона, − бо у мене була можливість розповісти поліцейським, що говорить Біблія про цінність людини, що всі люди створені за образом і подобою Божою, і тому всі вони є цінними».

Якоїсь миті поліцейські також запитали її, чи готова вона «відмовитися від того, що писала і прибрати дописи із соціальних мереж і сайтів. Але я відповіла, що стоятиму на тому, у що вірю, і говоритиму і писатиму про ці речі, бо це питання переконань, а не лише думки».

Рясянен була міністром внутрішніх справ Фінляндії з 2011 до 2015 року. «Я ніколи б не подумала, коли керувала поліцією, що мене допитуватимуть і ставитимуть такі питання в поліцейській дільниці», − каже вона зараз. Це було б звичайною справою «за радянських часів, але не в демократичному суспільстві».

«Я завжди дуже відкрито говорила про свою віру, і коли я обговорювала і писала про ці речі, я ніколи не хотіла нікого образити або зганьбити, тому що я вважаю, що всі люди рівні й всі люди цінні. Ці мої переконання походять з любові, а не з ненависті».

Емоції перед судовим процесом

Рясянен відчуває підтримку багатьох людей у Фінляндії: «Я отримую повідомлення зі словами підтримки щодня», але вона також визнає, що ця справа «викликала багато дискусій у суспільстві», а також «у парламенті та всередині церкви».

Напередодні суду Рясянен каже, що в неї «спокійний розум. Звичайно, я трохи нервуюсь, тому що раніше не була в подібній ситуації (…) Я молюся, щоб у мене вистачило мудрості відповісти».

«Я вірю, що ми все ще живемо в умовах демократії, і ми маємо конституцію та міжнародні угоди. Я також вірю в Бога». Підтримка чоловіка та дітей також відіграла ключову роль: «Вони підбадьорювали мене: “стій твердо і не здавайся”».

Християни не повинні впадати у самоцензуру

Фінський політик стурбований тим, що християни в країні більше не впевнені, що можна говорити, а що ні. «Деякі пастори надсилали мені свої проповіді або праці, питаючи, чи можуть їх звинуватити у злочині». Вона вважає, що особливо молоді християни бояться зізнатися у тому, що вони християни, побоюючись наслідків. Нещодавнє дослідження, проведене у сусідній Норвегії, схоже, підтверджує ці погляди.

Раніше Рясянен говорила про небезпеку самоцензури для тих, хто вважає себе у меншості й тому боїться говорити про свої переконання. «Я хочу підбадьорити їх, зараз настав час говорити. Настав час для християн розповісти про істини Біблії. Тому що чим більше ми мовчимо, тим більше звужується простір для свободи слова та свободи релігії».

Перемога у цій справі була б «дуже важливим кроком», вважає вона, «не тільки у Фінляндії, а й у Європі та інших країнах, бо так багато людей за кордоном стежать за цією справою». Навпаки, якщо її засудять, «найгіршим наслідком буде не штраф чи навіть в’язниця, а цензура». Інші книги, праці, проповіді, що виражають подібні християнські переконання про людину та сексуальність, можуть бути заборонені, побоюється політик. «Наслідки будуть для всього фінського суспільства, не лише для мене чи християн, а й для всіх людей».

«Дуже рада» за підтримку у молитві

Парламентарій говорить про міжнародну підтримку, яку вона одержала від багатьох. «Я дуже рада молитвам з Фінляндії та інших країн. У деякі дні я отримувала сотні повідомлень від людей, що моляться. Я вірю, що коли Бог підіймає людей на молитву, Він збирається зробити щось хороше».

Які її особисті молитовні прохання? «Я молюся за свою країну, щоб у майбутньому у нас була хороша демократія. І я молюся за те, щоб моя справа і весь цей розголос навколо моєї справи запалив у християн стимул говорити про свою віру».

«Люди не зобов’язані погоджуватися зі мною, коли вони мене підтримують», − каже вона. Деякі нехристияни сказали їй, що вони «захищають моє право говорити те, у що я вірю», включаючи колегу-парламентарія, який сам є гомосексуалістом. Вона робить висновок: «Я хочу робити те ж саме, я також хочу захищати тих людей, з якими я не згідна».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button