Home»Новини»Влада захищає інтереси дітей сиріт, у новому бюджеті збільшено фінансування

Влада захищає інтереси дітей сиріт, у новому бюджеті збільшено фінансування

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Президент підписав указ про забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей, а уряд врахував збільшення витрат на підтримку сімейних форм виховання у новому бюджеті, черга за Парламентом.

Зокрема, в Указі йшлося про:

  • Збільшення з 2020 року розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
  • Неухильного додержання встановлених законодавством вимог щодо захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі щодо взяття таких дітей в установленому порядку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, соціальний квартирний облік;
  • Забезпечення відповідно до реальних потреб необхідної кількості соціальних працівників, інших фахівців, які надають соціальні послуги для здійснення соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Уряд врахував це в бюджеті 2020 року. Зокрема, пропонується:

  • Збільшити виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, в тому числі на діток з інвалідністю, всього +1,5 млрд грн (зростання на 48% у порівнянні з 2019 роком)
  • Збільшити виплати на придбання житла для дітей-сиріт +77,7 млн грн (це дозволить додатково купити 200 квартир; 18 будинків для дитячих будинків сімейного типу; 25 будинків для малих групових будинків).
  • Підвищити виплати на дітей для малозабезпечених сімей: з 85 до 130% від прожиткового мінімуму (до 6 років – 2 317,7 грн; від 6 до 18 років – 2883,4 грн). Одночасно в програмі передбачити додаткові стимули і допомогу для працевлаштування дорослим працездатним.
  • Започаткувати пілотну програму з державного бюджету на оплату соціальних послуг, в тому числі для сімей з дітьми з інвалідністю + 100 млн грн (це дозволить членам сімей осіб з інвалідністю вести економічно активний спосіб життя і отримувати послугу денного догляду)
  • Розширити програму реабілітації дітей з інвалідністю – це 130 млн грн.

 

“Я звертаюся до народних депутатів за підтримкою цих ініціатив! Це дасть можливість дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування зростати в сім’ях, це дасть шанс дітям з інвалідністю на достойне життя! Дякую, що пріоритетом Бюджету 2020 Міністерство соціальної політики України обрало дітей.” – пише у фейсбук Микола Кулеба – Уповноважений Президента України з прав дітей.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

В Грузії вперше відбулася конференція «Сім'я як місія»

Наступна Стаття

Смертю смерть подолав - неминучість смерті і безсмертя

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *