Новини суспільстваХристиянські новини

Влада захищає інтереси дітей сиріт, у новому бюджеті збільшено фінансування

Президент підписав указ про забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей, а уряд врахував збільшення витрат на підтримку сімейних форм виховання у новому бюджеті, черга за Парламентом.

Зокрема, в Указі йшлося про:

  • Збільшення з 2020 року розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
  • Неухильного додержання встановлених законодавством вимог щодо захисту майнових та житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі щодо взяття таких дітей в установленому порядку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, соціальний квартирний облік;
  • Забезпечення відповідно до реальних потреб необхідної кількості соціальних працівників, інших фахівців, які надають соціальні послуги для здійснення соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Влада захищає інтереси дітей сиріт, у новому бюджеті збільшено фінансування

Уряд врахував це в бюджеті 2020 року. Зокрема, пропонується:

  • Збільшити виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, в тому числі на діток з інвалідністю, всього +1,5 млрд грн (зростання на 48% у порівнянні з 2019 роком)
  • Збільшити виплати на придбання житла для дітей-сиріт +77,7 млн грн (це дозволить додатково купити 200 квартир; 18 будинків для дитячих будинків сімейного типу; 25 будинків для малих групових будинків).
  • Підвищити виплати на дітей для малозабезпечених сімей: з 85 до 130% від прожиткового мінімуму (до 6 років – 2 317,7 грн; від 6 до 18 років – 2883,4 грн). Одночасно в програмі передбачити додаткові стимули і допомогу для працевлаштування дорослим працездатним.
  • Започаткувати пілотну програму з державного бюджету на оплату соціальних послуг, в тому числі для сімей з дітьми з інвалідністю + 100 млн грн (це дозволить членам сімей осіб з інвалідністю вести економічно активний спосіб життя і отримувати послугу денного догляду)
  • Розширити програму реабілітації дітей з інвалідністю – це 130 млн грн.

 

“Я звертаюся до народних депутатів за підтримкою цих ініціатив! Це дасть можливість дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування зростати в сім’ях, це дасть шанс дітям з інвалідністю на достойне життя! Дякую, що пріоритетом Бюджету 2020 Міністерство соціальної політики України обрало дітей.” – пише у фейсбук Микола Кулеба – Уповноважений Президента України з прав дітей.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!