Про відомих

Мартін Лютер – «На сім стою»

Мартін Лютер народився 10 листопада 1483 року в Ейслебені (Східна Німеччина). Він збирався стати юристом, проте став ченцем. Приєднавшись до монахів-августинців в Ерфурті, він почав вивчати богослов’я. Навчали його «сучасної дороги» учні Габріеля Біля. Через деякий час він став професором богослов’я в недавно заснованому університеті міста Віттенберга.

У 1517 Лютер написав дев’яносто п’ять тез проти продажу індульгенцій і вислав по одному примірнику тез своєму єпископу і принцу Альберту. Але ще один примірник потрапив до рук заповзятого видавця, який побачив їх потенційну міць і опублікував ці тези німецькою мовою. Тези швидко стали бестселером, і вся Німеччина піднялася на ноги.

1520 році Лютер у дворі Віттенбергського університету на очах публіки спалив папську буллу. Але поступово він почав відступати від своїх радикальних закликів та дій, вказуючи на необхідність досягнення духовної, а не фізичної свободи.

Внаслідок цього Лютер змушений був переховуватися в Саксонському замку Вартбург. У той час він починає перекладати на рідну мову Біблію. В 1525 році Лютер одружується, взявши за дружину колишню монахиню, яка народила йому шестеро дітей.

Внесок Лютера у світове християнство є дуже великий, він дав поштовх до відродження Європи з мертвого формалізму до живої віри в Христа. Він утвердив три істини Євангелії: вчення про виправдання вірою; вчення про непогрішимість Писання; вчення про свободу самостійного тлумачення Писання.

Більше про Реформацію:

У той же час історія німецької суспільної думки закарбувала Лютера як людину, яка внесла величезний внесок в розвиток народної культури, реформатора літературної мови, музики, системи освіти. Помер Лютер 18 лютого 1546 року у своєму рідному місті.

Схожі статті

У 2017 році Україна буде відзначати 500-річчя реформації. Дата святкування бере початок від моменту, коли Лютер прибив 95 тез на дверях собору у Віттенберзі.

Підготував
Анатолій Якобчук

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button