Актуальне

Реформація і її п’ять соло

Мартін Лютер почав цілу реформацію з того, що прибив свої 95 тез на дверях Замкової церкви у Віттенберзі, в Німеччині. В цьому документі перераховані 95 помилок, які він побачив у тому, чого навчала і у що вірила Римсько-Католицька Церква.
Ось ці 5 «лише», (5 Sola), які принесла реформація.

Sola Scriptura (Лише Писання)

«Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова» (2Тим.3:16,17).
Біблія – це натхненне Слово Боже, через яке маємо дізнаватися все, чого Бог хоче, щоб ми знали. З цього Слова дізнаємося про наш гріх і потребу в спасінні. Дізнаємося, наскільки вірним є Бог, читаючи Старий Завіт, і дізнаємося про Його милість, коли Він посилає Свого Сина для виконання обітниць про Спасителя в Новому Завіті.

Sola Fide! (Лише вірою)

«Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився» (Еф.2:8,9).
Христос – це не наш вибір, але Божий, Який послав Духа Святого, щоби пробуджувати віру у наших серцях. Пробуджуємо її, коли чуємо Євангеліє, що спонукає вірити в Ісуса Христа. Для нас з нашою грішною природою важко прийняти те, що нічого не можемо зробити, щоб отримати прощення і вічне життя на небесах. Та маємо надію на вічне життя лише завдяки тому, що Ісус зробив для нас.

Sola Gratia! (Лише по благодаті)

«А коли з’явилась благодать та людинолюбство Спасителя, нашого Бога, Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя» (Тит.3:4-7).
І ще раз, ми спасенні завдяки благодаті Божій. Не можемо зробити достатньо добрих справ, щоб заробити собі шлях на небо. Насправді, у нас немає можливості творити добро, не вірячи в Ісуса.

Solus Christus! (Лише Христос)

«Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Iв.14:6).
Лише тому, що Ісус прийшов на землю і жив ідеальним життям серед нас, страждав і вмер на хресті, і знову воскрес третього дня, маємо можливість отримати прощення, і двері небес відчинені.

Soli Deo Gloria! (Лише Богу слава)

«Бо все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки. Амінь» (Рим.11:36).
Ці слова написав Павло, і вони є втіленням того, на що вказують 5 «лише». Все, що ми бачимо, лише для Бога. І Йому належить віддавати те, що належить, за все, що Він робить. Лише Він дає нам вихід із наших гріхів. Ми не самі до цього домислюємося.
Господь підготував Мартіна Лютера для того, щоб Він твердо стояв в істині, яка відкрилася йому через Святе Письмо. Фактично, коли його вирішили відлучити від церкви і запропонували зректися своїх тез, він відповів так: «Сумління моє Словом Божим зв’язане. Я не можу і не хочу ні від чого зрікатися, бо не добре і небезпечно поступати проти власного сумління. На цьому стою і не можу інакше. Бог нехай допоможе мені. Амінь» (Мартін Лютер). Так в Європі почалася реформація.

Мелісса Саттон

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button