Блог В'ячеслава Недзельського

Хелло-він, Реформація і трохи історії

Мені особисто важко знайти своє відношення для Хелловіна

1. через його штучну привнесеність в нашу культуру і досить обмежену популярність у нас;
2. через незрозумілу історію цього свята: наче початок був в католицькій традиції як день пам’яті померлих, далі вплив кельтського свята врожаю і т. д.;
3. через його комерціоналізованість і фан, а не ідеологічну складову. Якщо колись воно мало поганську основу і мало окультне навантаження, то очевидно, що воно не є таким для сучасного пересічного «святкуна».

Вважаю, що задуми диявола є куди більш підступні і успіху він більше досягає в таких малопомітних «чеснотах», в т. ч. й серед християн, як заздрість, зверхність, поверхневість і т. д. Християнам занадто легко включити «духовку» осудження Хелловіна, від якої насправді нескладно відмовитись, ніж тих речей, які сидять глибоко в характері у відносинах, не піддаються дії Духа та спотворюють життя не тільки один раз в рік, а кожного дня.

Тому я особисто ставив би його святкування не так в категорію бісовщини, як в категорію глупості-мудрості. І це не та гора, в битві за котру я хочу помирати. І чи варто антирекламою займатись популяризацією цього свята.

Боротись варто проти того, що дійсно має негативний вплив на ваше життя і суспільство і… якщо й відзначати щось в цей день, то це День Реформації. Ага, саме в цей день 1517 року Лютер став протестантом опублікувавши свої відомі, чи точніше сьогодні мало кому відомі 95 тез.

А тим, кого турбує асоціація Хелловіна зі злими духами, Мартін Лютер дає кілька порад, як реагувати на диявола: «Найкращий спосіб вигнати диявола, якщо він не піддається текстам Святого Письма – це глумитись та висміювати його, тому що він не може зносити презирства». Замість того аби втікати від темряви – посмійтесь з неї, бо її влада над християнами зруйнована.

Читайте також:

Про Реформації

П.С. сподіваюсь, що іронію в дописі ви вловлювали.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

В'ячеслав Недзельський

Пастор ужгородської церкви "Нова Надія". Магістр богослов'я. Одружений, батько трьох синів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!