Варто замислитись

Навіщо вірити в Бога, якщо це позбавляє нас свободи?

Вільна людина – щаслива людина. І якщо раптом хтось хоче без права і причини позбавити нас свободи – 100% потрібно боротися і відстоювати її.

Свобода в нашому світі – це чітка, продумана система, чи хаос без правил і обов’язків? Багато хто у відповідь скажуть, що друге. Звичайно, анархія та інша панківська романтика – це незвично, прикольно, і до якоїсь міри круто (до того моменту, коли в хаосі, безправності і беззаконності опиняєшся ти сам).

Коли ти молодий і тільки починаєш пізнавати світ, хочеться всього і відразу. І всякі там правила, які обмежують твої «хочу», викликають напруження, непогодження, бунт. Ти не хочеш змиритися з нудними, складними і (з твоєї точки зору) нікчемними заборонами і вказівками, з дисципліною і послухом.

Вони здаються тухлим додатком світу переможених, які погодилися на одноманітне життя. Життя, у якому приходиться робити те, чого не хочеться і рахуватися з думкою людей, які не подобаються.

Але подумай ось про що: чи багато з твоїх друзів дожили б до цього дня без чітких правил, дисципліни і турботи? Серйозно: якби тобі дозволяли гратися біля відкритого вікна і на дорозі, сунути пальці в розетку, їсти все, що бачиш, жити, де захочеться; якби батьки і твої близькі забували про твої щоденні потреби, залишали тебе; якби ніхто з водіїв не вважав за потрібне гальмувати на червоне світло і взагалі, кожен робив би те, що хочеться, чи було б твоє життя довгим, здоровим і успішним?

Правила і свобода – звучать як абсолютно протилежні поняття. Але без правил не виходить реальної свободи.

Коли ми чуємо про десять заповідей – головні правила, які людям дав сам Бог – виникає відчуття, що нас знову хочуть загнати в якісь рамки, обмежити. Відбувається природний супротив.

Але якщо поглянути з іншого боку, ці Божі правила – не рамки, а дуже чітка і зрозуміла інструкція нам на допомогу, жити без якої – все одно, що збирати шафу ІКЕА із зав’язаними очима: щось ніби виходить, але результат не радує.

Бог створив кожного з нас, Він знає, як ми влаштовані і як мислимо. Він в курсі, що кожному з нас хочеться, щоб життя було легким, простим, красивим.

Божі правила? Так, вони не прості. Але де ти бачив сильних, цікавих, успішних людей, які просто пливуть за течією і роблять лише те, що хочуть? Ці правила покликані виробити сильний характер, внутрішній стержень. Адже найлегший шлях – це не свобода, а лише її ілюзія.

Коли ти обираєш змінюватися, не боятися викликів і не боятися відкрити серце для Бога, то дійсно можеш стати людиною, яка впливає на цей світ, а не пливе за течією, яка веде в нікуди.

Можливо, ти не знаєш, чи вільний ти насправді. Можливо, не розумієш, навіщо від тебе весь час чогось вимагають. А, можливо, вважаєш дисципліну повною тупістю.

Подумай про те, що написано вище. Спробуй відійти від звичних шаблонних думок. Життя по Біблії, по Божих заповідях – це життя у справжній свободі.

Олена Бочковська

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button