Блог Себастьяна Тегзи

Про Бога і людина перед Богом

Напевно кожна людина рано чи пізно задавала собі питання про Бога. Є Він чи Його немає? Що Він думає про нас? Як дивиться на нас? Як оцінює нас? Що Він від нас очікує? Що мені робити, щоб бути з Ним? Для того, щоб зайняти правильне положення перед Богом і мати з Ним правильні відносини, думаю кожна людина повинна знати, як мінімум, три засадничі істини про Бога. Я не говоритиму загально, а звертатимусь особисто до кожного:
Перша істина: Бог любить тебе і має щодо тебе добрі наміри. Він створив світ не з нудьги чи для експерименту, а з надміру любові. Всього того, що існує, могло і не бути, але воно є тому, що Бог захотів, щоб воно було. І це бажання народилося з надміру Його любові. І ти теж був бажаний, тому що є люблений Ним.
Друга істина: У Бога є претензії до тебе! Так, у люблячого Бога є серйозні претензії до тебе. Адже Він є Богом ревнивим. Його ревність палає гнівом на все, що відвертає нас від Нього. І проблема не в матеріальних речах, а в нашому відношенні до них. Коли ми стаємо до Бога спиною і живемо своїм життям у власне задоволення — це називається гріхом. Це може проявлятися чи то в байдужості чи у відвертому запереченні Бога. Можна устами наближатися до Бога, а серцем блукати далеко від Нього. Так чи інакше Бог все бачить і Він не може проігнорувати нашу невдячність. І над тобою також палає Його святий гнів за неправедність і нечестя, які є в твоєму житті.
Третя істина: Бог веде тебе на суд! Так, люблячий Бог починає тяжбу з тобою. Він буквально тягне тебе на судилище. Але не для того, щоб тебе погубити, але щоб спасти, не для того, щоб тобі відомстити, а щоб тебе повернути до Себе. Його любов вимагає справедливості. А що таке справедливість для Нього? Відновлення єдності. Не просто покарання, а примирення грішника з Собою. І цей суд відбувся на хресті: “Бог, — пославши Свого Сина в тілі, схожім на гріховне тіло, ради гріха, осудив гріх у тілі, щоб праведність Закону сповнилась на нас, що ходимо не за тілом, а за Духом”. (Рм.8:3,4) “Христос, щоб привести нас до Бога, один раз постраждав за гріхи наші: праведник — за неправедних, умертвлений тілом, але оживлений у Дусі”. (1 Пт.3:18) “Він сам у Своїм тілі виніс наші гріхи на дерево, щоб ми, вмерши для гріхів, жили для справедливості, — ми, що Його синяками зцілились”. (1 Пт.2:24)
Голгофа — це всесвітня судова зала. І ми всі є учасниками цієї судової тяжби, яку розпочав сам Бог. Участі в цій драмі неможливо уникнути. З неї можна вийти тільки виправданим, або засудженим. Цей суд страшний і дискомфортний, але це є суд любові. Він здирає з нас листя нашої фальшивої значимості, але не залишає нас нагими, бо одягає нас в значно кращий одяг Христової гідності.

Бог є позивач, ти — відповідач. Якою буде твоя відповідь? І це є четверта істина: Бог очікує від тебе віри і навернення! “Клянусь, як от живу Я, — слово Господа Бога, — Я не бажаю смерти грішника; бажаю, щоб він відвернувся від своєї поведінки і жив. Відверніться, відверніться від вашої лихої поведінки! Чому б вам умирати, доме Ізраїля?” (Єз.33:11) “Поверніться до Мене усім вашим серцем, у пості, в плачі й у жалі. Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа, Бога вашого, бо Він благий і милосердний, довготерпеливий і многомилостивий, — і уболіває над нещастям”. (Йоіл 2:12,13)
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!