Для життя

10 типів людей, яким ніхто не може допомогти

Я 30 років займаюся пасторським служінням і маю бажання допомогти кожному. Але я не зрозумів, що є справді вперті люди, і я не можу допомогти кожній людині, яка відвідує нашу церкву або приходить до мене за допомогою.

10 типів впертих людей

Нижче наведено 10 визначених мною типів людей, які настільки закріпилися за певними моделями звичок, що я не можу допомогти їм перейти на наступний рівень, якщо вони не внесуть необхідних змін у своє ставлення чи поведінку.

1. Ті, хто не бере на себе відповідальність

Першим кроком до самовдосконалення є усунення всіх виправдань посередності чи невдачі. Ті, хто постійно звинувачує інших людей у ​​своїх невдачах, ніколи не перейдуть на новий рівень.

Лідери можуть скаржитися на своє подружжя, рівень доходів їхньої церкви, нестачу персоналу тощо, але я зрозумів, що в кожному виклику лежить зерно можливостей для успіху, що вимагає творчого розв’язання проблем.

2. Ті, хто не має серця шукати Бога

Біблія вчить нас, що «страх Господній – це початок мудрості» (Приповісті 9:10).

Ті, хто не поважає Бога настільки, щоб шукати Його та вивчати Його слово, щоб вони могли приймати мудрі рішення у житті, порушують Святе Письмо (Ісус Навин 1: 8-9), і їм не можу допомогти ні я, ні будь-який інший лідер чи слуга.

Схожі статті

Ті, хто не підкоряється вимогам Бога для успіху, вирішили спробувати досягти успіху в житті без Божого благословення!

3. Ті, хто створюють дистанцію, тому не несуть відповідальності

Є певні вперті люди, яких я зустрічав у нашій церкві, що одразу переривають стосунки із тими, з ким стали близькими. Багато переходять від однієї церкви до іншої, бо бояться стати занадто близькими до лідера, який буде притягати їх до відповідальності.

Часто деякі намагаються відвідати мегацеркву, де вони зможуть почути Слово Боже в контексті великого натовпу, щоб ніхто насправді не знав, хто вони.

Незалежно від того, чи це страх, чи бунт, ті, хто живе таким чином, поставили низьку межу на своє життя і не пройдуть початкову стадію щодо їхнього життєвого потенціалу.

4. Ті, хто наполягає на негативному ставленні до життя

Є деякі вперті люди, які відмовляються виявляти віру в Бога або мислити позитивно, як Слово Боже наказує нам у Филип’ян 4: 8. Це тому, що деякі мають схильність очікувати найгіршого в житті, тому їх ніколи ніхто і ніщо не розчаровує.

Це дивний спосіб, коли деякі люди намагаються захистити свої емоції від болю розчарування; це дуже поширена практика для багатьох людей. Ісус часто говорив людям, що вони отримають відповідно до того, як вони вірять (наприклад, Матвія 8:13). Приповісті 23: 7 вчить, що як людина думає своїм серцем, так і буде.

Я не можу розширити можливості людей, які відмовляються думати Божі думки про себе та про життя.

5. Ті, хто відмовляється мати бачення свого майбутнього

Є багато дуже талановитих і помазаних  Богом людей, з якими я був у стосунках, які живуть своїм життям без будь-якого стратегічного плану чи бачення свого майбутнього. Вони просто живуть з дня на день, готуючись до пенсії.

У тих, хто досяг успіху, є переконливе бачення, яке рухає ними щодня і годує їхні душі навіть більше, ніж бажання заробляти гроші! Усередині кожного віруючого є божественне бачення царства щодо їхнього майбутнього.

Якщо людина відмовляється використати це як своєрідний орієнтир і цінувати це бачення як свій барометр успіху, то мої постійні розмови також не допоможуть їм.

6. Ті, хто живе в самообмані

Є багато впертих людей, які живуть запереченням щодо своїх стосунків з Богом, своїми сім’ями та всього, що стосується їхнього внутрішнього та зовнішнього життя.

Сумно те, що заперечення – це перший крок до відвертого обману, коли людина вигадує альтернативну, хибну реальність, яка постійно живить її розум та емоції тим, що вона хоче почути про себе та свої ключові стосунки. Це ізолює їх від слова Господа, від інших і Святого Духа.

Коли ви так протистоїте людям, вони засмучуються і звинувачують вас у тому, що ви їх не розумієте або в тому, що ви в чомусь неправомірно звинувачуєте їх. Це ті люди, яким я не можу допомогти, якщо Бог не втрутиться і не позбавить їх від сатанинського обману (прочитайте 2 Тимофія 2: 23-25).

7. Ті, хто не хоче платити ціну за успіх

У церкві багато людей, які хочуть отримати переваги успіху, але не хочуть платити за успіх.

Коли я був підлітком, я мав на меті стати майстром гри на гітарі. Протягом семи років я займався гітарою по три-вісім годин на день, а також грав у численних групах.

Поки мої друзі були на вулиці, граючи в м’яч або гаяли час за наркотиками, я закривався у своєму домі і вивчав джаз, рок, блюз, класику тощо, і годинами робив гами на гітарі (що я часто робив навіть під час перегляду телебачення). Завдяки цій жертві я оволодів своїм інструментом у різних видах музики й був дуже затребуваним музикантом.

Що б ми не робили в житті, ми покликані жертвувати своїм часом, інвестувати свої таланти й бути відданими довгому, виснажливому процесу з багатьма невдачами, поки ми не досягнемо своєї максимальної продуктивності. Така жертва потрібна в кожній сфері, в якій ми прагнемо успіху, включаючи наші шлюби, стосунки з нашими дітьми, керівництво компанією або церквою тощо.

Отже, я виявив, що я не можу розширити можливості людини до повноти її долі, якщо вона не хоче наполегливо працювати над самовдосконаленням.

8. Ті, чий основний порядок денний індивідуальний, а не орієнтований на царство

Є деякі вперті люди, чия єдина програма в житті – просування своєї власної програми.

Вони не хочуть працювати з командою або працювати в контексті місцевої церкви. Вони хочуть, щоб я влив їм своє життя, але вони рідко коли-небудь хочуть знову влитися в церкву і служити у Царстві Божому.

Я дізнався, що ті, хто хоче лише використовувати церкву або Бога для просування своєї власної програми (навіть якщо це пов’язано зі служінням), значно обмежили своє життя. Тому я відступаю від цих людей, поки вони не зміняться.

Це тому, що ми всі покликані спочатку шукати Божого Царства, в якому нам потрібно померти за наше індивідуалістичне відчуття долі, принести в жертву та вкласти свій час на благо Тіла Христового. Це, своєю чергою, зробить більше для звільнення нашої найбільшої долі – навіть більше, ніж якщо ми зосередимось лише на власних планах!

9. Ті, хто відмовляється дотримуватися завіту

Я був з дуже талановитими людьми з великим покликанням до життя, від яких мені довелося відступити, тому що вони не знали, як зберігати вірність своїм зобов’язанням, або тому, що вони порушували довіру, постійно говорячи за спиною інших людей.

Бог каже, що людина, яка не дотримується свого слова (незалежно від того, якою ціною) і яка наклепує на свого ближнього, не може мешкати в Його наметах (Псалом 15: 3-4), то хто я такий, щоб думати, що така людина може жити в моєму найближчому оточенні для особистого розвитку.

Читайте також:

10. Тим, кому не вистачає прозорості, смирення та доброчесності

Біблія вчить нас ходити у світлі, як Він у світлі (1 Івана 1: 7). Вона також вчить нас визнавати свої провини й молитися один за одного, щоб ми могли зцілитися (Якова 5:16).

Ті, хто не визнає своїх провин і не визнає своїх гріхів, не можуть мати таких відносин з наставником, які підходять для особистого зростання.

Для мене важливо мати прозорі стосунки з тими, кого я наставляю, оскільки вперті люди, які приховують від мене свої гріхи, не дають мені можливості повністю висловитись у їхньому житті та допомогти їм у сферах їхньої слабкості. Ті, хто хоче прогресувати у своєму духовному становленні, повинні навчитися практикувати духовну дисципліну визнання гріха (Приповістей 28:13).

Автор: Joseph Mattera

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
churchleaders.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button