Притчі

Притча «Місто кайданів»

Колись купець відправився в іншу країну і прийшов в дивне місто, в якому всі жителі були в кайданах. Купець подумав: «А якщо і мені надінуть кайдани, що тоді робити?».

В ту ж хвилину з’явилася варта і, побачивши вільну людину, відразу ж закувала його в кайдани. Втративши можливість повернутися додому, купець зажурився. Він звернувся з запитаннями до городян: чому вони всі закуті? А ті відповіли, що в їхньому місті здавна такий порядок. Купець спитав:

– Невже всі жителі міста приречені все своє життя носити кайдани?

Люди відповіли йому:

– З чуток, іноді до нас в місто приходить якийсь старий, який вільний і не носить кайданів. Тільки він знає, як від них звільнитися. Але він так рідко з’являється, що багато хто сумнівається, чи правда це.

«Нічого не вдієш, – подумав купець, – треба знайти цього старого і дізнатися, як звільнитися».

З того часу пройшло чимало років, купець вже постарів і посивів. І ось одного разу він несподівано побачив старого, що йде вулицею. На ньому не було кайданів!

– Діду, – вигукнув в’язень, – допоможи мені звільнитися від них!

– Синку, – відповів старий, – подумки скажи про себе: «Нехай варта негайно зніме з мене кайдани», – і ти будеш вільний.

В’язень подумав, що це невдалий жарт, але вирішив спробувати й сказав про себе ці заповітні слова. Тут же з’явилася варта і звільнила його від кайданів.

Купець вирішив негайно забратися з цього дивного міста, дивуючись, що сталося. Вибігши за ворота, він знову побачив того старого, який допоміг йому.

– Діду, а що це за місто?

– Місто, де стають в’язнями й звільняються від уз, лише подумавши про це. Ти тому і врятувався, що повірив моїм словам. А ті, хто не вірить, залишаються в’язнями назавжди, і я вже нічим не можу їм допомогти.

Читайте також:

«…Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Ів. 8: 31-32).

Джерело: facebook.com/groups/428961690602403

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button