СвітХристиянські новини

Християнські лідери у всьому світі закликають МВФ та Світовий банк скасувати борги найбідніших країн

Християнські лідери з усього світу та з усіх конфесій зробили спільний заклик до МВФ та Світового банку скасувати борги країн, що розвиваються, коли вони борються з Covid-19.
Про це пише Слово про Слово з посиланням на christiantoday.com.
Серед підписантів – сестра Алессандра Смеріллі, координатор робочої групи з питань економіки Ватиканської комісії у справах Covid-19, професор Ізабель Апаво Фірі, заступник Генерального секретаря Всесвітньої ради церков, єпископ Йосія Ідоу-Ферон, генеральний секретар Англіканського Союзу та Преподобний Фідон. Мвомбекі, генеральний секретар Всеафриканської конференції церков.
Лист було надіслано Світовому банку та МВФ напередодні щорічних зустрічей, які відбудуться з 16 по 18 жовтня, коли, як очікується, дві установи обговорять питання щодо зменшення боргу бідніших країн в рамках планування відновлення світової економіки.

Світовий банк нещодавно попередив, що пандемія “загрожує поштовхом понад 100 мільйонів людей до крайньої бідності та посилює нерівність у всьому світі”.
Керівники Церкви попереджають про “спустошення”, яке завдає пандемія в бідних країнах, і нарікають, що їм доводиться витрачати дорогоцінні ресурси на погашення боргів, а не на боротьбу з Covid-19. 

“Оскільки наші уряди роблять все можливе, щоб реагувати на пандемію, ми стаємо свідками безперервної несправедливості, через яку гроші, настільки необхідні для ліків, засобів індивідуального захисту, надзвичайних запасів продовольства та соціальних мереж, все ще перенаправляються на погашення боргів”, – пишуть вони.

Вони закликають установи продемонструвати “мужнє лідерство”, анулювавши борги, як “найшвидший спосіб звільнити фінанси, необхідні для запобігання мільйонам наших сестер і братів, які без потреби змушені потрапляти в злидні”

“Без скасування боргів залишається серйозний ризик того, що країни, що розвиваються, не матимуть грошей так відчайдушно і терміново, щоб зупинити розповсюдження вірусу, лікувати людей, хворих на вірус, а також пом’якшувати економічні та соціальні наслідки пандемії”, – кажуть вони.

Лист координували глобальні неурядові організації, зокрема CAFOD, Christian Aid та CIDSE.
Він повторює нещодавній заклик Папи Франциска про скасування боргу “на знак визнання серйозних наслідків медичної, соціальної та економічної кризи”, з якими стикнулися країни, що розвиваються, під час пандемії.
[sc name=”futerblock” ]

Підтримайте наше виданняПідтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button