РелігіяХристиянські новини

Скільки сьогодні становлять тридцять срібняків, за які Юда зрадив Ісуса Христа?

Біблеїсти підрахували, скільки грошей за сучасними мірками отримав би Юда за зраду Ісуса Христа. Повідомляє risu.ua з посиланням на credo.pro.

Згідно з Євангелієм від Матвія 26:14-15, Юда отримав від первосвящеників тридцять срібних монет: «Тоді один із Дванадцятьох, званий Юдою Іскаріотським, подався до первосвящеників, і сказав: Що хочете дати мені, і я вам Його видам? І вони йому виплатили тридцять срібняків».

Це далеко не перша згадка на тему тридцяти срібних монет у Святому Письмі. Так, у книзі Захарії пророк отримує ту саму платню за денну працю пастухом (Захарія 11:12-13).

Тридцять срібних монет у книзі Вихід становили ціну вбитого невільника (Вихід 21:32).

Якщо ці гроші перевести на сучасні мірки, то можна виділити декілька інтерпретацій.

Так, згідно з однією версією, ці гроші становили еквівалент одного римського динарія. Римський солдат отримував близько 225 динаріїв винагороди щороку.

Схожі статті

Наприклад, американський солдат сьогодні отримує близько 25 тис. доларів на рік, із чого випливає, що Юда отримав би близько 3 тис. доларів.

Існує ще одна інтерпретація біблеїстів, які вказують на фрагмент книги Вихід, де зазначено, що тридцять монет становлять ціну за невільника.

Читайте також:

Згідно з Freedom Project мережі CNN, який присвячений припиненню сучасної работоргівлі, «за невільника платили в середньому 90 доларів». З цього випливає, що Юда отримав від 90 до 3 тис. доларів, якщо перевести це на сучасні реалії.

Тому можна зробити висновок, що тридцять срібняків це ніяка не велика оплата за величезне зло, яке через ці гроші було скоєне. Зрештою, сам Юда дуже скоро в цьому переконався.

«Тоді Юда, що видав Його, як побачив, що Його засудили, розкаявся, і вернув тридцять срібняків первосвященикам і старшим, та й сказав: Я згрішив, невинну кров видавши. Вони ж відказали: А нам що до того? Дивись собі сам… І, кинувши в храм срібняки, відійшов, а потому пішов, та й повісився…» (Від Матвія 27:3-5).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button