Для життя

Як жертвувати у важкі часи

Моя перша робота після коледжу оплачувалась мізерно, як і більшість перших посад на повний робочий день. Після оплати оренди, автокредиту, їжі та інших витрат на життя, мій банківський рахунок часто коливався на небезпечно низькому рівні. Це означало, що в мене було небагато грошей, щоб віддати на благодійні цілі та мою церкву, але я все одно давала. Коли мій чоловік кілька місяців боровся із безробіттям, нам довелося на якийсь час урізати свої благодійні грошові пожертвування, але ми все одно давали.

У ті важкі фінансові часи я часто думала про притчу, яку Ісус розповів у Луки 21:1-4 про вдову та її невелику жертву: «Ісус підвів очі й побачив, як багаті клали свої дари до скриньки для жертв, і побачив бідну вдову, що поклала дві маленькі мідні монети. І він сказав: “Істинно кажу вам: ця бідна вдова вклала більше, ніж усі вони”. Бо всі вони робили внесок із свого достатку, а вона з бідності своєї поклала все, що мала на прожиття».

Я не думаю, що це означало, що ми повинні були віддати наші останні гроші Богові, але я думаю, що це означає, що ми повинні мати щире серце та творчий розум, коли справа доходить до того, щоб триматися за речі цього світу, включно з тими, що є на банківському рахунку. Перш ніж я дам вам кілька конкретних способів жертвувати, коли ви проходите через важкий період, давайте спочатку поговоримо про чотири причини, чому для нас, як послідовників Христа, важливо жертвувати.

4 причини, чому благодійність є важливою

1. Це подобається Богу

Як влучно сказав Павло у 2 Коринтян 9:6-8, «А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме! Нехай кожен дає, як серце йому дозволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає! А Бог має силу всякою благодаттю вас збагатити, щоб ви, мавши завжди в усьому всілякий достаток, збагачувалися всяким добрим учинком».

2. Це добре для наших сердець

Бог створив нас, щоб ми жертвували іншим, і коли ми цього не робимо регулярно, у нас болять серця. Численні наукові дослідження підтверджують це — дарування викликає відчуття щастя, що знижує кров’яний тиск і робить нас здоровішими. Як каже Павло в 1 Солунян 5:18, «Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі». Саме те «за все» найбільше резонує зі мною, оскільки це означає, що у добрі та погані часи ми маємо дякувати. Один із відчутних способів зробити це — жертвувати Богові.

3. Це також робить нас вдячними

У жертвуванні є щось таке, що викликає вдячність у наших серцях. У нас є багато причин бути вдячними, як нагадує нам 1 Хроніки 16:34: «Дякуйте Господу, добрий, бо Він, бо навіки Його милосердя!». Про це важливо пам’ятати, коли ми хвилюємося, чи зможемо ми сплатити орендну плату, чи іпотеку та все одно прогодувати свою сім’ю.

Схожі статті

4. Це поширює Євангеліє

Коли ми даємо, ми показуємо любов Христа до церкви, одновірців і світу. Знову звертаємось до апостола Павла та його слів у 2 Коринтян 2:14 : «А Богові подяка, що Він постійно чинить нас переможцями в Христі, і запашність знання про Себе через нас виявляє на всякому місці!». Благодійність є одним із важливих способів, як ми можемо поширювати пахощі Христа по всьому світу.

Тепер сім способів, якими ви можете дарувати навіть у важкі часи:

1. Дайте першим, а не останнім

Звучить нерозумно, але ми повинні віддавати Богові, перш ніж віддавати іншим. Навіть коли у нас небагато фінансів, ми повинні зробити пожертвування нашій церкві головним пріоритетом. Якщо ми почекаємо до кінця місяця, щоб побачити, «що залишилося», дуже ймовірно, що відповідь буде «нічого».

2. Даруйте щедро, але з розумом

Під цим я не маю на увазі виписку чека на 500 доларів для місій, коли у вас є лише 200 доларів на рахунку. Я маю на увазі, не дозволяйте страху приймати рішення про жертвування. Якщо ви зобов’язуєтеся віддавати суму X щомісяця, тоді давайте суму X щомісяця. Крім того, переглядайте суму своїх пожертвувань принаймні кожні шість місяців, щоб побачити, чи покращилися ваші фінансові перспективи, і чи зможете ви збільшити свої пожертвування. Ми з чоловіком зазвичай переглядаємо наші щомісячні церковні пожертвування кожного грудня, щоб побачити, чи зможемо ми збільшити їх у наступному році. Іншими випадками для перегляду ваших пожертвувань є зміна роботи або отримання підвищення.

3. Давайте регулярно

Є щось у ритмі наших пожертвувань, чи то щомісяця, чи щотижня. Якщо ми жертвуємо лише один або два рази на рік, це важче запам’ятати, і легше взагалі забути пожертвувати. Регулярність пожертвувань може тримати вас на правильному шляху.

4. Давайте від серця

Як сказав Ісус у Євангелії від Луки 6:45  «Добра людина із доброї скарбниці серця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе. Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!». Що ваші пожертви кажуть про пріоритети у вашому серці?

5. Давайте більше, ніж гроші

Іноді у нас закінчуються гроші, але ми можемо пожертвувати іншими способами. Ми можемо приділити свій час тому, хто потребує друга. Ми можемо виконувати доручення для благодійності або відповідати на телефонні дзвінки в церкві, поки секретар хворіє. Є багато способів, якими ми можемо жертвувати, які не потребують грошей.

6. Віддайте себе

Це йде поруч із жертвуванням чимось більшим, ніж гроші. Якщо у вас є таланти, подумайте про те, щоб використовувати їх як спосіб жертвування замість грошей. Коли у мене був обмежений бюджет у перші роки моєї кар’єри, я допомагала в церковному дитячому садку, а також стала лідером в одному з церковних дитячих служінь. Хоча сума моїх пожертвувань була невеликою, я вільно віддавала те, що мала,— свій час.

7. Давайте без очікування

Це означає, що ми не даємо, тому що думаємо, що Бог винагородить нас чеками або готівкою. Ми віддаємо без очікування отримати. Ми віддаємо через усе, що нам дали. Немає магічної формули, за якою ми даємо певну суму, і Бог благословить нас більшою.

Пожертвування є важливою складовою нашого християнського життя, і навіть коли наша фінансова скарбниця мізерна, ми повинні продовжувати давати Богові. Фактична сума не така важлива, як розвиток бажання віддати, навіть у важкі часи. Чим більше ми відкриваємо свої серця для благословення інших, тим більше Бог використовуватиме наше бажання зміцнювати нашу віру.

Сара Хамакер

Джерело: crosswalk.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button