Новини археології

Чому прихована біблійна історія Саудівської Аравії може опинитися під загрозою

Вважається, що в Королівстві Саудівська Аравія знаходяться одні з найцікавіших місць біблійної історії, в тому числі гора Синай, де Мойсей почув Бога.

Джерело: 1.cbn.com

Сьогодні ця місцевість у північно-західному кутку саудівської пустелі більше заселена верблюдами, ніж людьми, але якщо наслідний принц Мухаммед бін Салман захоче, то ця багата на біблійну історію територія незабаром може бути втрачена через великий проєкт з розвитку.

Спадкоємець саудівського престолу нещодавно оголосив цей регіон місцем свого нового мегаполісу вартістю 500 мільярдів доларів, в якому одного дня може проживати до дев’яти мільйонів людей і який переосмислить усе про те, як люди живуть, працюють і розважаються.

Проєкт позиціонується як найсучасніше, прогресивне і кліматично сприятливе місто у світі, але мало хто знає про глибоку біблійну історію цієї місцевості. Ті ж, хто знає, замислюються над питанням, чи допоможе, чи зашкодить запланований мегапроєкт історичній цінності регіону.

Ендрю Джонс вивчає біблійну археологію вже понад десять років. CBN News супроводжував його у тижневій подорожі до захоплюючих біблійних місць − місць, про які майже всі читали, але мало хто коли-небудь бачив.

Він вважає, що гора Синай насправді знаходиться в Саудівській Аравії, дуже близько до запропонованого місця їх нового мегаполісу.

«Найбільша проблема полягає в тому, що Мойсей, коли він піклувався про отари Їтро, втік з Єгипту і жив у землі Мідіанській, − сказав Джонс. − Земля Мідіяну знаходиться на півночі Саудівської Аравії. На Синайському півострові немає жодних археологічних доказів існування Мідії. І саме в один з тих днів, коли він був з отарами, сказано, що він пішов на Гору Божу. А у книзі Вихід сказано, що “побачив він палаючий кущ на горі Синай”… Тож ви зрозумієте, що гора Синай знаходиться недалеко від того місця, де жив Їтро».

Після чудесного переходу через Червоне море ізраїльтяни блукали б цією пустелею, і на першому місці в їхніх думках була б вода.

У книзі Вихід, глава 15, сказано, що вони прийшли до оазису під назвою Елім, де було 12 джерел і 70 пальм. Ці 12 джерел все ще існують, і принаймні одне з них все ще використовується бедуїнами в цьому районі.

Джонс стурбований тим, що будь-який будівельний проєкт в цьому районі може завдати шкоди історичним місцям, таким як гірський хребет, який, за його словами, описаний в Біблії.

«І тому, коли ви їдете пустелею, ви побачите ці нові дороги, які вони прокладають, і цілий табір для робітників. Отже, це багаторічний проєкт. Ми просто сподіваємося, що вони не… не тільки не зіпсують вигляд, але й не знищать там нічого, що має біблійне значення», − сказав він.

Джонс також наводить докази того, що величезна гора з вершиною, яка здається спаленою, насправді є горою Синай.

«Докази того, що це справжня гора Синай, знаходяться навколо нас. Я знаю, що є багато запропонованих місць розташування Божої гори, але ця гора тут, в Мідіянській землі, є єдиною, яка відповідає всім біблійним свідченням про гору Синай, або Божу гору, або інша назва − гора Хорив».

Величезна рівнина біля підніжжя гори легко вмістила б ізраїльтян і всю їхню худобу.

По центру розміщений великий жертовник, вкритий петрогліфами. Багато зображень відтворюють корів, тварин, які в давнину не існували в цій місцевості, але вони існували в Єгипті.

Читайте також:

Джонс вказує на інші наявні докази.

«Рон Вайатт виявив ці шматки мармуру, коли вперше приїхав сюди в середині 1980-х років, − сказав він. − У 1985 році він знайшов напис давньоєврейською мовою, ім’я Соломона, Гора Божа, Мойсей. І через ці ключові слова давньоєврейською мовою він повірив, що саме цар Соломон встановив мармурову святиню, присвячену Божій Горі, біля підніжжя гори Синай».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

 1. До речі, серед Київських гір чи точніше – пагорбів, про майбутню з’яву на яких Господньої благодаті і слави пророкував св. Андрій Первозванний, принаймні, є ДВІ чи навіть ТРИ, по суті, саме з БІБЛІЙНИМИ назвами.
  Це, по-перше, ХОРИВ – однойменна з тією горою на Близькому Сході, де пророк МОЙСЕЙ отримав від Бога Десять Заповідей (Декалог) і Закон (Тору), а пророк ІЛЛЯ ховався від погроз нечестивої цариці Єзавелі.
  А, по-друге, ЩЕКАВИЦЯ – назва якої, ймовірно, походить саме від слова “Шехіна” (або “Шекіна”), що в перекладі і означає якраз “Божа слава”.
  Або, скажімо, (по-третє) Андріївська гора. Це саме та гора, де, згідно церковного передання, апостол Андрій поставив хрест, а, за іншою версією, жезл. Або, слов’янською мовою, “кий”, звідки, можливо, і походить назва Київ-град.
  І подібні до них гори (пагорби, висоти, узвишшя) в Божому Слові іменуються – в т. ч. – і як святі “гори Ізраїлеві” (Єз.38:8).

 2. Р. S. водночас у Києві є й окремі висоти з досить дивними і навіть сумнівними або просто зловісними назвами.
  Як то, наприклад, Чорна, Вовча, Лиса, Батиєва гори; чи от взагалі – Уздихальниця. І цю “сутність” останньої немов би логічно продовжує: тільки вже не якась гора, а Бабин Яр…
  Й неначе всі вони – разом із згаданими в попередньому коменті – “вкупі” віддзеркалюють усю, назагал, доволі неоднозначну, складну та суперечливу, а деколи і вельми сумну й трагічну історію Києва і всієї України та їх Божого люду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!