Новини археології

Давній напис із міста Давида може згадувати царя Єзекію

Фрагмент кам’яного напису, в якому, ймовірно, згадується біблійний цар Єзекія, нещодавно виявили в тунелі Єзекії під єрусалимським містом Давида археолог Елі Шукрон і професор Хайфського університету Гершон Галіл, повідомило Товариство біблійної археології.

Джерело: jpost

Тунель доставляв воду з джерела за містом у разі облог або в інші часи, коли виходити назовні було небезпечно.

Що на ньому написано?

Фрагмент вапняку датується 8 століттям до нашої ери і, як вважають, є частиною значно більшої пам’ятки. Він містить шість літер, написаних палеоєврейським письмом — два рядки по три літери в кожному.

Літери в першому рядку − qyh. Неможливо точно сказати, частиною якого слова були ці літери, але є велика ймовірність, що повне слово колись було Hizqyhw, або Hizqiyahu − Hezekiah.

Читайте також:

Іноді розмір мозку не має значення. Короткочасна пам’ять

У другому рядку дві літери, за ними слідує крапка, а потім третя літера. Це говорило вченим про те, що перші дві літери − це кінець одного слова, а третя − початок другого слова. Дехто припускав, що перше слово, яке закінчувалося на кх, було брх чи береха – басейн. Це припущення, хоч його і неможливо довести, викликає певну довіру завдяки тому, що прісна вода, що протікає через тунель Езекії, витікає у відомий басейн Сілоам.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!