Світ

Жертви релігійного гноблення в Туреччині розкривають, чому населення християн зменшується

Жертви релігійних утисків в Туреччині поділилися своїми історіями на заході з питань релігійної свободи в Європейському парламенті, де доповідачі припустили, що політичні й соціальні звірства в цій країні стали причиною скорочення християнського населення з 20 % до всього лише 0,2 % за останнє століття.

Джерело: christianpost.com

Жертви наголосили на звірствах проти християнських меншин, скоєних турецьким урядом і частиною суспільства, повідомляє правозахисна група ADF International, яка провела захід на цьому тижні в партнерстві з групою Європейських консерваторів і реформістів.

Серед тих, хто свідчив на заході в середу в Брюсселі «Свобода релігії в Туреччині», був Марк Сміт, християнський місіонер, який був висланий з країни 2020 року після того, як прожив там понад десять років.

«Ми любимо Туреччину і хочемо працювати на благо її народу. Ми не є загрозою для держави, країни або турецького способу життя», − цитує Сміта видання.

Марк разом з дружиною 10 років очолював турецькомовну євангельську церкву, перш ніж йому заборонили в’їзд в країну за «діяльність, спрямовану проти державної безпеки Туреччини».

Турецький уряд вислав щонайменше 60 іноземних християнських місіонерів і членів їх сімей з 2020 року, згідно з даними групи релігійної свободи Open Doors, яка заявляє, що християни в Туреччині відчувають «неймовірний тиск з боку дуже сильного і чимдалі більшого релігійного націоналізму» в країні.

«Християни та інші релігійні меншини не можуть реалізувати своє право на свободу віросповідання», − прокоментувала д-р Джорджія дю Плессі, юрист ADF International в Брюсселі.

«Християнські місіонери не можуть повернутися в країну, яку вони називають домом, Вселенський Патріархат Православної Церкви не має можливості готувати священнослужителів протягом 50 років, а релігійні об’єкти порушуються без будь-яких дій з боку уряду, − продовжила Плессі. − Ці прямі і кричущі порушення чітко вказують на занепад демократії в Туреччині».

Депутат Європарламенту Берт-Ян Руйссен заявив, що Туреччина проводить «обмежувальну державну політику щодо релігійної практики для всіх релігійних громад, окрім мусульман-сунітів».

«Ми також бачимо зростання вандалізму і насильства проти релігійних меншин, а також втручання уряду у внутрішні справи релігійних громад», − продовжив Руйссен, який представляє групу ECR.

«Це сприяє створенню ворожого середовища, в якому релігійні громади відчувають себе все більш небезпечно, і це заслуговує на нашу повну увагу», − додав він.

У доповіді Європарламенту щодо Туреччини за 2022 рік засуджується «пригнічення релігійних та етнічних меншин» і висловлюється жаль з приводу «постійно зменшуваного простору» для їх «вільної діяльності в Туреччині».

У своєму нещодавньому звіті Open Doors зазначає: «Уряд продовжує переслідувати навіть іноземних християн у своїх кордонах, а також іноземні подружжя громадян Туреччини».

Перехід мусульман у християнство технічно не є незаконним, але будь-який мусульманин, який вирішив слідувати за Ісусом, піддається величезному тиску з боку своїх сімей і громад, які часто вимагають від новонаверненого повернутися в іслам, додається у звіті.

«Ці віруючі іноді змушені вести подвійне життя і приховувати своє навернення. Навіть християни, які не прийняли іслам, навряд чи вважаються повноправними членами турецького суспільства і стикаються з усілякими юридичними та бюрократичними перешкодами».

Минулого місяця базована у Великобританії група «Християнська солідарність у всьому світі» закликала уряд Туреччини розслідувати заяву про те, що співробітники служби безпеки країни пропонували ультранаціоналісту заплатити «все, що він захоче» в обмін на вбивство церковних лідерів.

У серпні ультранаціоналістичний чоловік, ідентифікований лише як Толгахан А., зізнався Ведату Серіну, лідеру Церкви Спасіння в східному місті Малатья, що співробітники підрозділу розвідки і боротьби з тероризмом турецької жандармерії запропонували йому «все, що він захоче», якщо він вб’є Серіна і двох інших християнських лідерів − колишнього пастора Тіма Стоуна і пастора Іхсана Озбека, голову Асоціації Церков Куртулуша, − говорилося в заяві ВХС, зробленій у той час.

Чоловікові, імовірно пов’язаному з Партією націоналістичного руху, дали адреси і фотографії Серіна та інших, повідомляє Ahval News, додаючи, що йому також дали пістолет і відправили до церкви разом з другом. Але коли вони побачили всередині маленького хлопчика, який грався з комп’ютером, вони пішли.

Туреччина має довгу історію переслідувань християн, і її уряд досі відмовляється визнати, що турки-османи вчинили геноцид вірмен-християн в 1915 році.

Читайте також:

Туреччина на 99 % складається з мусульман, згідно з її власною статистикою. Хоча її конституція передбачає свободу віросповідання, уряд використовує правила, які вимагають реєстрації релігійних груп, щоб ускладнити сповідування неісламських віросповідань. Ненависть до християн та юдеїв в країні часто призводить до дискримінації, стигматизації та нападів.

У липні 2020 року Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган перетворив собор Святої Софії, стародавній християнський собор, з музею в мечеть, скасувавши його перетворення в 1934 році з мечеті в собор.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button