Новини археології

Кільце з одним із найдавніших зображень Христа виявили в Ізраїлі

Ізраїльські археологи виявили на місці стародавньої аварії корабля золоте кільце римської епохи з ранньохристиянським зображенням Ісуса. Кільце прикрашене зеленим дорогоцінним каменем, на якому вирізано фігуру хлопчика-пастуха, що несе на плечах вівцю.

Джерело: bbc

Фігура, мабуть, символізує Ісуса Христа, який в Євангеліях називає себе «Добрим пастирем».

Кільце знайшли серед інших артефактів, виявлених при дослідженні кораблів, що зазнали аварії неподалік стародавнього порту Кесарія.

Кесарія була домом для однієї з перших християнських громад і, згідно з Новим Завітом, саме там апостол Петро хрестив римського центуріона Корнилія.

«Це був перший випадок прийняття неєврея в християнську спільноту. Звідси християнство поширилося по всьому світу», − говорить Джейкоб Шарвіт з відділу морської археології управління старожитностей Ізраїлю.

Серед останків затонулих кораблів археологи також знайшли статуетки римської епохи у вигляді орла і театрального актора в комічній масці, бронзові дзвони, призначені для захисту від злих духів, сотні срібних і бронзових римських монет середини III століття і великий скарб срібних монет початку XIV століття.

Читайте також: 

Розкидані по морському дну останки корпусів кораблів та вантажу, який вони перевозили, археологи виявили на глибині близько 4 метрів біля середземноморського узбережжя Ізраїлю.

«Судна, ймовірно, стояли на якорі поблизу і були розбиті штормами», − вважає Джейкоб Шарвіт.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!