Новини археології

У Саудівській Аравії археологи працюють над розкопками залишків стародавніх міст згаданих у Старому Завіті

У посушливій пустелі та горах Аль-Ула на північному заході Саудівської Аравії археологи працюють над розкопками залишків стародавнього, давно забутого королівства Ліх’ян та його столиці Дедан.

Джерело: lenta

Аль-Ула, провідний туристичний напрямок з моменту його відкриття у 2019 році. Відомий переважно величними гробницями Мадаїн Салеха, 2000-річного міста, висіченого в скелях набатейцями, доісламськими арабами, які також збудували Петру в сусідньому регіоні Йорданія. Дедан також згадується у Старому Завіті, а царство лих’янітів було одним з найбільших у свій час, простягаючись від Медини на півдні до Акаби на півночі в сучасній Йорданії, згідно з комісією проекту.

На розкопках п’яти міст, пов’язаних з цивілізаціями деданітів та лих’янітів, важливими регіональними державами, що процвітали 2000 років тому, зараз зосереджена команда французьких та саудівських археологів. Абдулрахман аль-Сохаїбані, куруючий археологічною місією в Дедані сказав: “Це проєкт, який дійсно намагається розкрити таємниці цих цивілізацій”.

Читайте також: 

Ці міста контролювали життєво важливі торгові шляхи протягом 900 років. І вчені сподіваються дізнатися більше про їх соціально-економічний,  громадське життя та ритуали поклоніння. Римляни насильно приєднали ці території у 106 році нової ери, щоправда, меж самого Дедана римський легіон так і не досяг.

Розвиток Аль-Ули є частиною руху щодо збереження доісламських об’єктів. У 2017 році було створено Королівську комісію, щоб залучити немусульманських туристів та зміцнити національну самобутність.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button