Мультимедія

Четверта заповідь: Пам’ятай день суботній, щоб святити його – PragerU

Четверта заповідь закликає шанувати день суботній, проте її інтерпретація є набагато ширшою та цікавішою, аніж просто відвідування церкви чи храму. До чого тут боротьба за права рабів? І чому ця заповідь вказує на гідність людини в Божих очах? Про це ви дізнаєтеся у цьому відео від Праґера, де він оглядає контекст четвертої заповіді і її можливої інтерпретації для нашого часу.

Багато людей, які шанують десять заповідей, не вважають, що Четверта − особливо важлива, не кажучи вже про обов’язковість. Однак, зрозумівши це, ви зрозумієте, наскільки заповідь про суботу змінює життя, навіть змінює світ. І ви почнете цінувати, наскільки це має значення для вашого власного життя.

Четверта заповідь говорить: «Пам’ятайте суботній день, щоб святкувати його. Шість днів ви будете працювати і виконувати всю свою роботу, але сьомий день − це субота для Господа, вашого Бога. У ній ви не будете робити жодної роботи, ні ви, ні твій син, ні дочка, ні твій слуга чи жінка, ні твої тварини, ні будь-який іноземець, що проживає у твоїх містах».

Чому це так важливо?

По-перше, можливо, більше, ніж будь-яка інша заповідь, вона піднесла людину. Як так? Майже протягом усієї історії людства життя переважно складалося з праці. Фактично, люди були тягарями. Ця і лише ця заповідь змінила все це, наполягаючи на тому, щоб люди припинили роботу одного дня із семи.

Схожі статті

По-друге, більше за будь-яку іншу заповідь Суботній день нагадує людям, що вони призначені бути вільними. У другому варіанті Заповіді – узагальненому Мойсеєм у Книзі Повторення Закону – сказано:

«Пам’ятайте, що ви були рабами в Єгипті». Іншими словами, пам’ятайте, що раби не можуть мати суботи. У світлі цього, з точки зору Біблії, якщо це не потрібно для виживання, люди, які вирішують працювати сім днів на тиждень, по суті є рабами − рабами для роботи або, можливо, для грошей, але тим не менш. Мільйонер, який працює сім днів на тиждень, просто багатий раб.

По-третє, хоча Біблія не могла повсюдно скасувати рабство, заповідь про суботу сильно гуманізувала цей жахливий інститут і навіть допомогла зробити рабство неможливим. За визначенням, рабовласник не був зобов’язаний дозволяти рабу коли-небудь відпочивати, не кажучи вже про відпочинок одного дня щотижня. Тим не менш, саме так наказала четверта заповідь. Навіть раб має основні права людини. Тому раб також є людиною.

Дивіться також:

По-четверте, субота майже одноосібно створює та зміцнює родинні та дружні стосунки. Коли людина щотижня звільняється від роботи, цей день майже неминуче стає днем, проведеним з іншими людьми − а саме з сім’єю та/або друзями. Він має подібний позитивний вплив на шлюби. Запитайте будь-кого, хто одружений на трудоголіку, наскільки добре було б для їхнього шлюбу, якби він не працював один день кожного тижня − і ви зможете оцінити силу Суботнього дня.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button