Про відомих

3 грудня День народження християнина, місіонера, філософа Григорія Савича Сковороди

Сьогодні, 3 грудня наш народ святкує День народження українського «Сократа», видатного християнина, місіонера філософа, богослова, поета, педагога та композитора Григорія Савича Сковороди.
Сковорода народився у 1722 році та прожив 71 рік, відійшовши у вічність у 1794 році. А через два роки на державному рівні буде святкування його 300 річний ювілей.
Поет був віруючою людиною. Видання «Христове світло в Україні» автор Л. Жабко-Потапович пише, що «Сковорода був першим євангельським проповідником в Україні».
Цікавий факт, що він свою пізнішу звичку щодня читати Біблію та молитися по кілька разів удень і вночі Сковорода запозичив від пієтистів.
Про нього описано, що богослов «почав об’являтися оточенню, як людина тиха, повчаюча і любляча.
Одягався він дуже просто, але чисто. Не пив він горілки, вина й пива, не курив, не вживав м’яса й навіть риби».
А також «його мова була переповнена цитатами та образами й прикладами зі Святого Письма. Окрiм викладiв Слова Божого слухачам i складання побожних псалмiв, любив вiн спiвати цi власнi псалми, супроводжуючи дуже приємний i зворушливий спiв грою на одному з таких iнструментiв: бандура, сопiлка, флейта, гycлi й скрипка. Деякi з цих музичних iнструментiв були зробленi ним власноручно. Уci його пiснi були сповнені “гapмoнiї простої, але зворушуючої та переймаючої душу” й тому робили на слухачiв незабутнє враження».
«У домах харківських аристократів i вчених вiн одверто проповiдував вiдродження – «нове життя» людини, що йде за покликом Бога та його Слова», – йдеться у виданні.
Він дуже полюбляв Святе Письмо, що навіть «з гебрайською Біблією, як з грецьким Новим Заповiтом вiн не розлучився до смерти, i коли вмирав, поклав ix разом зі своїм творами собi пiд голову».
«Вiн жив i навчав тiльки в Христi Icyci», – пише про нього Л. Жабко-Потапович.
«Як самiтня гора в степу, так стояв свого часу Сковорода в Українi», писав у 1835 року один iз його дослiдникiв Хiджеу.
Читайте також:

За словами автора Л. Жабко-Потаповича, «тaк здавалось i багатьом iншим його сучасникам. Можливо, що й сам Сковорода, подiбно пророковi Iллевi, гадав, що вiн був самiтний у його святiй евангельськiй працi, i що ця праця по нiм мала б вмерти. Але не сталося так. Зерно правди, що вiн його сiяв, не загинуло, але прийнялося й незабаром почало сходити».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!