Для життя

8 ознак лінивого

Протягом останніх кількох років я виявив, що регулярне читання Приповістей є корисною практикою. По-перше, мене ставлять віч-на-віч з лінивим. Коли я читаю й затримуюся над уривками, які розповідають про ледачих, моє власне серце викривається, і я переконаний у своїй схильності до неробства й лінощів.

«Іди до мурашки, лінюху, поглянь на дороги її й помудрій» (Прип. 6:6).

Але Дух часто використовує ці практичні ідеї, щоб спонукати мене відновити свою прихильність, благодаттю, викупити час заради Христа. Щоб допомогти нам розпізнати власну лінь і покаятися в ній, ось вісім рис лінивого.

1. Лінивий нічого не почне

Лінивому важко з ініціативою. Він покладається на інших, які б казали йому, що робити (Прип. 6:9), і його слова випереджають його реальний прогрес (Прип. 14:23). Він говорить про великі плани, але не може втілити їх у життя.

Він може відволікатися на задоволення і розваги, а може просто не хоче бруднитися і важко працювати. Хай там що, лінивий відомий відсутністю справжніх досягнень, оскільки він, здається, не може навіть почати щось.

2. Лінивий не закінчить справи

Навіть якщо у вас є ресурси, щоб щось почати, ви все одно можете бути лінивим. Ще одна риса ледачої людини полягає в тому, що вона не може довести справи до кінця (Прип. 12:27; 19:24; 26:15). Як тільки вона береться за роботу і постає перед труднощами чи опором, вся мотивація зникає, і лінивий заспокоюється.

Це той, у кого на столі купа напівпрочитаних книг, яка росте, безліч домашніх проєктів, які ще чекають завершення, численні обіцянки друзям та родині, які залишилися невиконаними, колекція майже написаних статей у черзі та абонемент у спортзал, який не використовувався з січня 2018 року.

3. Лінивий не зіткнеться з важкими речами

Ледачий також відмовиться від важких завдань. Щоб приховати свою лінь, він знайде притулок у боягузливих виправданнях, як-от: «Он лев надворі, посеред вулиці мене вб’є» (Прип. 22:13). Зіткнувшись із важкими рішеннями та потенційно важкими розмовами, лінивий кидається в нерішучість, коливається між кількома варіантами й звернеться до розваг, щоб відволіктися від роботи, яка перед ним стоїть. Netflix або Fortnite можуть бути опіатом для лінивих.

4. Лінивий тривожний і неспокійний

Оскільки він живе всупереч тому, як його створили − працювати, будувати, звершувати й творити − ледача людина постійно неспокійна і сповнена тривоги. Вона може прагнути більшої продуктивності та досягнень, але через своє небажання працювати, буде існувати у постійному стані спраги без задоволення (Прип. 13:4). Згодом ці нездійснені бажання завдадуть серйозної шкоди життю лінивого (Прип. 21:25–26).

5. У лінивого постійні проблеми

Життя лінивого охоплене постійними неприємностями (Прип. 15:19). Оскільки йому не вдається завершити роботу у відведені години, він постійно поспішає виконати свої обов’язки й часто дратується на оточуючих за те, що вони займають весь його час.

У лінивого можуть виникнути фінансові проблеми  (Прип. 12:11; 19:15; 20:4; 21:5; 24:33–34) або він буде жити у вічному безладі вдома. Він може бути не в змозі зберегти роботу протягом тривалого часу через свою нездатність дисциплінувати себе, не відволікатись і наполегливо працювати. Він буде уникати таких простих обов’язків, як оплата рахунків і технічне обслуговування автомобіля.

Лінивий може бажати духовно зростати, але дисципліна, регулярне читання Біблії, молитва, богословське та віддане вивчення, церковні зобов’язання та послідовні євангельські стосунки − це занадто для нього.

6. Лінивий шкодить іншим

Оскільки ледачий не бажає багато працювати й розвивати свої навички, він мало що може запропонувати іншим. Він здебільшого заважає тим, кому може знадобитися його послуга («як недостиглий виноград приносить шкоду для зубів, як дим − для очей» (Прип. 10:26)).

Непродуктивний, не зосереджений, піклується про себе більше за інших, лінивий зводить з розуму своїх роботодавців і не проживе довго в будь-якому середовищі, яке вимагає старанності та самозречення. Зрештою, лінивий належить до того ж класу, що й злодій і вандал (Прип. 18:9).

7. Лінивий самообманюється

Зобов’язання лінивого − служити собі та нічого не робити − може бути настільки сильним, що він буде протистояти будь-яким аргументам тих, хто намагається підштовхнути його з ліжка (або від комп’ютера чи телефону).

Повільне, постійне накопичення багатства за допомогою звичок роботи непривабливе для лінивого, тому нереальні мрії про швидкі гроші можуть домінувати в його розумі (Прип. 21:5). Нерідкі випадки, коли лінивий вигадує духовні виправдання для того, щоб не працювати важко, апелюючи до біблійного вчення про необхідність відпочинку, про те, що спасіння не відбувається завдяки ділам, про необхідність «збалансованого життя», про небезпеку надбання багатства тощо.

Кожен раз лінивий буде входити в розмови зі своїми порадниками й виходити з них, переконаний, що він розумніший за всіх: «Лінивий вважає себе мудрішим за того, хто справно відносить вістку» (Прип. 26:16).

8. Лінивий не стане лідером

На жаль, через свою лінь лінивий не матиме великого впливу. Він точно не стане лідером, бо лідерство вимагає старанності, жертовності, часу, болю та наполегливості.

Лінивий зневажає ці якості, так що він буде працювати під керівництвом тих, хто вже присвятив себе важкій роботі: «Роботяща рука пануватиме, а лінива даниною стане» (Прип 12:24).

Читайте також:

Гарні новини для грішних лінивців

Потурання лінощам суперечить нашому задуму як людей і суперечить нашому покликанню як християн. Але ми не можемо вийти з болота бездіяльності чистою рішучістю. Нам потрібна Божа благодать і світло Христа, об’явленого в Євангелії.

Добра новина про спасіння, окрім роботи, спонукає нас старанно працювати в цьому короткому житті на землі на славу Божу, на благо інших і на нашу користь. А енергійний Дух Христа змушує нас відточувати наші Богом дані вміння, щоб ми могли бути корисними нашому Царю та нашим ближнім, щоб мужньо боротися з важкими завданнями й виконувати їх, а також уникати непотрібних неприємностей лінощів.

Джерело: thegospelcoalition.or

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button