Православні новини

Більшість українців ідентифікують себе з Православною Церквою України – опитування

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 54 % респондентів ідентифікують себе з Православною Церквою України і лише 4 % – з УПЦ МП. Опитування проводилось з 6 по 20 липня 2022 року з метою визначення динаміки релігійної самоідентифікації населення.

Джерело: censor.net

Як пояснюють у КМІС, переважна більшість респондентів продовжує ідентифікувати себе як православних. Нині 72 % опитаних вважають себе православними. Серед Православних Церков однозначно «лідирує» Православна Церква України. Загалом 54 % усіх респондентів ідентифікують себе саме з ПЦУ і лише 4 % ідентифікують себе з Українською православною церквою Московського патріархату.

Дослідники додають, що ще 14 % респондентів вважають себе просто православними, не вказуючи Патріархату. Але у порівнянні з 2021 роком частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42 % до 54 %, а частка тих, хто ідентифікує себе з УПЦ МП, зменшилася з 18 % до 4 %.

Серед інших результатів: після православ’я найбільше опитаних назвали себе атеїстами (10 %) та греко-католиками (8 %). Інші релігії/конфесії згадувалися рідше.

З УПЦ-МП ідентифікують себе 3-6 % залежно від регіону (навіть на Сході й Півдні – лише 5-6 %). Водночас із Заходу на Схід частка тих, хто вважає себе православним, але не належить до жодного Патріархату, зростає з 6 % до 26 %.

В усіх регіонах більшість людей ідентифікують себе з православ’ям, а також з Православною церквою України (від 59 % у Центрі до 42 % на Сході).

Також можна звернути увагу на те, що із Заходу на Схід частка атеїстів зростає з 4 % до 17 %.

Серед усіх категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних росіян, хоча перевага є відносною, 36 % все ж ідентифікують себе з ПЦУ, тоді як 13 % належать до УПЦ МП.

Читайте також: 

Депутати міських рад звернулися до Президента та ВРУ щодо підтримки заборони Московського Патріархату в Україні

Серед усіх вікових категорій також найбільше людей, які ідентифікують себе з ПЦУ. При цьому для вікової групи 30+ років – більша частина, а для вікової групи 18-29 років – трохи менше половини.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!