Світ

Понад 784 тисячі християн у Мозамбіку залишили свої будинки через насильство з боку ІДІЛ

За даними Організації Об’єднаних Націй, через зростання насильства з боку ІДІЛ у північних районах Мозамбіку, де більшість населення сповідують християнство, призвело до того, що понад 784 000 людей залишили свої будинки. 

Джерело: inVictory

Нещодавно Управління Верховного комісара ООН у справах біженців опублікувало останні статистичні дані щодо внутрішнього переміщення у південноафриканській країні. У своїй заяві представники ООН наголосили, що вони стурбовані нестабільною ситуацією з безпекою в Кабо-Дельгадо, особливо нещодавніми нападами в історично безпечних районах.

Згідно з заявою ООН, ісламські екстремісти використовують кризу у прибережній провінції Кабо-Дельгадо на північному сході країни. У 2017 році розпочалася громадянська війна за територію, багату газом, рубінами, графітом, золотом та іншими природними ресурсами. Протестувальники виступили проти того, що, за їхніми словами, прибуток дістається еліті панівної партії Фрелімо.

«У 2017 році в провінції Кабо-Дельгадо джихадистські повстанці переманили на свій бік деяких місцевих жителів, поставляючи їм корисні ресурси від уряду, — повідомила організація зі спостереження за переслідуванням International Christian Concern, що базується в США. — Однак це тривало недовго, оскільки незабаром ІДІЛ почало підпалювати християнські села та вбивати тих, хто там жив».

У березні 2021 року США назвали «Ісламську державу-Мозамбік» міжнародними терористами. ІДІЛ-Мозамбік також відомий як «Ансар аль-Сунна», а в місцевому масштабі відомий як «Аш-Шабааб». Повідомляється, що угруповання присягнуло на вірність ІДІЛ ще у квітні 2018 року і вбило сотні мирних жителів.

За даними Держдепартаменту, група організувала серію великомасштабних атак, які призвели до захоплення стратегічного порту Мосімбоа-да-Праю в Індійському океані.

За даними ВВС, щонайменше 24 країни направили війська для підтримки боротьби з повстанцями у Мозамбіку.

За даними ICC, північна провінція Кабо-Дельгадо є переважно мусульманським регіоном, де щонайменше 300 християн було вбито за свою віру. Також бойовики здійснили понад 100 нападів на церкви у цьому районі.

У грудні минулого року правозахисна організація Human Rights Watch повідомила, що повстанці викрали понад 600 жінок і дівчаток, багато з яких зазнали насильства і були продані в сексуальне рабство за 600 доларів.

У листопаді 2020 року бойовики, пов’язані з ІДІЛ, обезголовили понад 50 осіб, у тому числі жінок та дітей у районах Міудумбе та Макомія провінції Кабо-Дельгадо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!