Релігія

Депутати міських рад звернулися до Президента та ВРУ щодо підтримки заборони Московського Патріархату в Україні

До Президента Володимира Зеленського та Верховної Ради України звернулися депутати міських рад та закликали підтримати законопроєкт щодо заборони в Україні Московського Патріархату. При цьому нардепи прохали духовенство і парафіян УПЦ МП змінити юрисдикцію.

Джерело: risu.ua

Повідомляється, що законопроєкт «Про заборону Московського Патріархату на території України» вже зареєстрований у Верховній Раді. Автор документу – Оксана Савчук, член партії «Всеукраїнське об’єднання “Свобода”». Проєкт закону передбачає право релігійних громад, монастирів і духовних навчальних закладів Московського Патріархату змінити свою підлеглість впродовж 14 днів з дня набрання чинності цим законом.

Законодавча ініціатива має на меті захистити національну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.

Відповідний документ вже підтримали депутати Івано-ФранківськоїНовоград-Волинської та Ужгородської міськрад.

Рахівська міська рада також звернулась до Президента та Верховної Ради з проханням «невідкладно прийняти рішення про заборону діяльності на території України та скасування державної реєстрації Української Православної Церкви московського Патріархату».

До того ж депутати Малинської та Новоград-Волинської міськрад з метою «консолідації українського народу» звернулися до духовенства і парафіян УПЦ МП з вимогою «вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу Церкви та виходу з Московського Патріархату».

Зазначається, що віруючим пропонують приєднатися до ПЦУ, «яка служить своєму народу» і «є єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії серед православних церков України».

Нардепи зауважили, що хто відмовиться виконувати цю вимогу, мають «через 24 години звільнити церкви, які належать українському народу».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button