Новини археології

Ізраїль: археологи виявили статую богині Ашери, про яку згадують у Біблії

У місті Ейлат (Ізраїль) археологи виявили обрубок статуї богині Ашери, про яку згадується в Біблії та в угарітських текстах. Також знайдені цвинтар та місце поклоніння, які дають уявлення про вірування і традиції стародавніх людей Близького Сходу.

Джерело: focus.ua з посиланням на haaretz.com

Знайдений обрубок стовбура ялівцю може вказувати на те, що тут розташувалася найперша статуя Ашери — угарітсько-фінікійської та ханаанської богині, яка була праматір’ю та володаркою богів. Також Ашера згадується у Біблії та в угарітських текстах як богиня, що уособлює родючість, дарує життя та процвітання своїм послідовникам.

Дерев’яна реліквія має висоту 30 см.

На думку вчених, знахідка є найстарішою Ашерою у світі.

Ізраїль: археологи виявили статую богині Ашери, про яку згадують у Біблії
Дерев’яна реліквія має висоту 30 см і була знайдена в положенні, що стоїть. Джерело: focus.ua

Раніше на Близькому сході археологи знаходили тільки три священні дерева, потенційно ідентифіковані як Ашера: у святилищі в Бейджесултані (Туреччина), у святилищі в Катні (Сирія) та у святилищі в Лахіші (Ізраїль). Дві знахідки досі гаряче обговорюються.

Окрім того, виявлене місце дає уявлення про систему вірувань і про його значення для традицій стародавнього Близького Сходу.

За словами вчених, цвинтар використовувався понад тисячу років, у 5450-4250 рр. до н. е.

Зокрема, стовбур ялівцю вказує на те, що це було священне дерево, бо його поклали всередині похоронного та культового місця.

Зазначається, що археологи знайшли 11 могил, з яких три розкопали. Приблизно за 20 см глибше виявлене «кам’яне ложе», розташоване так, щоб відповідати зігнутому положенню покійника, а також похоронне приладдя, включаючи наконечники стріл, скребки, точильні камені та чаші з пісковику.

Ізраїль: археологи виявили статую богині Ашери, про яку згадують у Біблії
З 11 могил, знайдених археологами, три розкопали. Джерело: focus.ua

Тут були знайдені фрагменти ранньої кераміки, кістки овець і кіз, диких тварин і птахів, а також безліч дрібних предметів, від раковин і шматочків коралів до мінералів, напівдорогоцінного каміння та намистин.

Більшість намистин були майстерно виготовлені з морських раковин, а також з екзотичних матеріалів, включаючи ранні зразки фаянсу й талькохлориту, знайдені в Леванті.

Ізраїль: археологи виявили статую богині Ашери, про яку згадують у Біблії
Виявлені вченими артефакти. Джерело: focus.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button