СвітХристиянські новини

Інавгурація Джо Байдена: 46-й Президент США склав присягу

20 січня 2021 року у Вашингтоні, США відбулася Інавгурація Джо Байдена, 46-го Президента США. 

«Це – день Америки, це – день демократії та надії. Сьогодні – тріумф демократії… Віра і розум показують нам шлях вперед і ми можемо усі разом йти до єдності, до тої нації, якою маємо стати, бо без єдності немає нації та шляху вперед. Ми маємо відбудувати душу і майбутнє Америки. Для цього нам потрібна єдність. Моя вся душа сьогодні міститься в тому, щоб поєднати нашу країну, наших людей. Я прошу усіх поєднатися зі мною та об’єднатися проти усіх ворогів: гніву, ненависті, екстремізму, беззаконня, насильства, хвороб, безробіття. Ми можемо усі разом зробити Америку лідером добра і демократичного світу», – промовив Джо Байден.

«Я даю слово вам і Богові, що боронитиму Конституцію, демократію та Америку. Я віддам все на службі вам і не буду думати про свої інтереси, а тільки про загальні блага. Разом ми напишемо американську історію надії, не страху, світла, а не темряви, любові, величі й доброти. Ми маємо віддати наші серця один одному», – сказав Президент США, звертаючись до присутніх.

У своїй промові новий Президент закликав націю до єдності й кілька разів повторив, що буде прагнути об’єднати громадян США.

«Всією душею хочу об’єднати США, людей. І я прошу всіх допомогти добитися цього. Єдність – це наш шлях вперед. Ми повинні бути по справжньому Сполученими Штатами Америки. Об’єднаємо наші слова і наші молитви, щоб продовжувати історію нашої великої нації. Якщо ми зробимо це, то наші діти скажуть про нас: вони зробили все можливе, вони виконували свій обов’язок. Демократія не померла при нас, а почала процвітати. Хай благословить Господь Америку і наші війська», – підкреслив Байден.

Схожі статті

Як проходила церемонія?

Перед церемонією складання присяги виступили сенатор-республіканець Рой Блант і колишня кандидат у Президенти Емі Клобушар, а Леді Гага виконала гімн США.

Основна частина церемонії розпочалася опівдні. Першою перед будівлею Капітолію присягу на вірність Конституції дала Камала Харріс, перша жінка на посаді віцепрезидента США, в присутності судді Верховного суду США Соні Сотомайор.

Текст присяги залишається без змін з XIX століття і складається з одного речення: «Я урочисто присягаюся, що буду чесно виконувати обов’язки Президента Сполучених Штатів і робити все, що в моїх силах, щоб підтримувати, охороняти й захищати конституцію Сполучених Штатів».

На інавгурації були присутні три попередники Байдена з подружжям: Барак і Мішель Обама, Джордж і Лора Буш, а також Білл і Хілларі Клінтон.

Всупереч багатовікової традиції, попередник Байдена Дональд Трамп пропустив церемонію.

Тим часом офіційні акаунти адміністрації США в Twitter перейшли під контроль команди нового Президента США Джо Байдена.

Відразу після інавгурації був оновлений сайт Білого дому. На головній сторінці тепер розміщена фотографія Президента Джо Байдена.

Байден – другий в історії США президент католицького віросповідання (першим був Джон Кеннеді). До початку церемонії він відвідав месу в соборі апостола Матвія – кафедральний храм Римсько-католицької єпархії Вашингтона.

Декілька думок щодо інавгурації Джо Байдена

Роман Пономаренко, український історик

«День інавгурації Джо Байдена можна вважати початком нової ери, ознаменованої ліволіберальною диктатурою», – зазначив Роман.

Роман Пономаренко вважає малоймовірним збереження у США повноцінної двопартійної системи та відзначає зрощення держапарату та зорієнтованої на ліволіберальні ідеї Демократичної партії.

«Наразі вибори, як форма зміни влади, повністю себе дискредитували. Фальсифікувавши та вкравши спочатку президентські, а тепер і сенатські вибори, Демпартія довела, що стала часткою держсистеми, і тому владу вже не віддасть», – зазначив він.

«Тим самим маємо початок встановлення ліволіберальної диктатури на безальтернативній основі (бо до цього моменту була хоча б якась альтернатива – вибори, Трамп, консерватори тощо). Всім пора зрозуміти, що звичний нам “старий світ” вмирає, і з ним гинуть принципи та забобони, що донедавна всім здавалися непохитними. І Америки, в тому вигляді, як ми звикли її сприймати й захоплюватися нею, більше нема. Питання кількох років, поки все це остаточно пошириться на весь світ, так само, на безальтернативній основі. І на Україну в тому числі, причому в нас це відбудеться швидко: українці в масі своїй звикли радо вітати всі зміни, які до нас йдуть з-за океану», – вважає Роман Пономаренко.

Читайте також:

Андрій Баумейстер, професор, філософ

Андрій зазначив, що в одній фразі інавгурація – це Свята меса демократії, літургія політичної могутності та великої політичної місії.

«Я сприйняв швидше естетику і стиль, ніж утримання дійства… Були сказані правильні слова про демократію, свободу, справедливість, істину, надію, єдність нації та єдність всього людства. Було виголошено кілька проповідей (центральна проповідь – самого Байдена) і прозвучало кілька пісень. Гімни виконували Леді Гага, Дженіфер Лопес і Гарт Брукс. Прекрасна 22-річна поетеса та активістка прочитала свій вірш (з неповторною мімікою і жестами)… Все пройшло так, як треба», – пише Андрій.

Проте він вважає:

«Але може не варто було так сильно захоплюватися квазірелігійною мовою? Може було б краще утриматися від такої відвертої сакралізації політичного?».

Андрій думає, що було б краще провести всю цю церемонію в більш стриманих тонах, з меншим захопленням, з меншою кількістю сильних слів. Якось спокійніше, по-діловому, скромніше.

«Адже чим більше пафосу, чим більше урочистих Псалмоспівань, тим більш разючий контраст з реальними справами та реальними рішеннями А Джо Байден, судячи з усього, не та людина, яка зможе вивести США і світ з кризи, – підкреслює Андрій.

Він переконаний, що сьогодні на справи не дивляться. Сьогодні важливі шоу, театральність, урочистість, медійність.

Повне відео інавгурації англійською мовою:

https://bideninaugural.org/watch/

Джерела:

https://www.bbc.com/russian/news-55731567

https://risu.ua/ya-dayu-slovo-vam-i-bogovi-shcho-boronitimu-konstituciyu-demokratiyu-i-ameriku–dzho-bajden_n115205

https://politteo.online/novyny/zapamyatajte-czyu-datu-20-sichnya-uvijde-v-istoriyu-yak-den-utverdzhennya-dyktatury-roman-ponomarenko/?fbclid=IwAR3jUPkrsLBsyHKZHGQULMbypKvXhLli5veBliOy8OwQiJojCvfDHqGHn6w

https://www.youtube.com/watch?v=CwviixV4PsE&feature=youtu.be

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!