Для життя

5 способів виховати брехуна

Чому діти брешуть? Я маю на увазі, подивімось правді у вічі: якщо у вас є діти, вам брехали. Якщо у вас є діти, і вам не брехали, ваші діти справді добре вміють брехати. Багато в чому брехня є частиною того, як діти розуміють, як влаштований світ. Це нормально для розвитку.

Ми все ще не хочемо заохочувати це, але іноді мимоволі робимо. Ось 5 способів зробити так, щоб брехня стала не просто шкідливою звичкою, а рисою характеру вашої дитини.

1. Будь брехуном

«Один з найкращих способів підсилити готовність вашої дитини викривити правду – це брехати самому».

Один із найкращих способів підсилити готовність вашої дитини викривити істину – це робити це самому. Якщо ви готові збрехати цьому продавцю телефоном, тому що не хочете, щоб вас турбували, або представнику кабельного зв’язку, щоб знизити ваш рахунок, або своїй мамі, тому що ви дійсно не хочете, щоб вона відвідувала вас, тоді чому б вашій дитині теж не думати, що брехати, щоб отримати те, що вона хоче, нормально? Чому діти брешуть? Часто тому, що так роблять їхні батьки.

2. Карайте за брехню, не заохочуючи говорити правду

Загалом, як батьки, ми набагато краще караємо, ніж винагороджуємо. Ми швидко можемо накричати або відібрати привілеї, але ми часто залишаємо хорошу поведінку без жодного визнання. Хоча, очевидно, ви не можете і не повинні приділяти час, щоб хвалити дитину кожен раз, як вона говорить правду, ви можете визначити моменти, коли ваша дитина вирішує сказати правду, коли говорити правду особливо складно («Я пишаюся тобою за те, що ти сказав мені, що ти не закінчив домашнє завдання. Чи можемо ми поговорити про те, чому?»).

3. Уникайте розмов про чесність

Чи вели ви коли-небудь розмови зі своєю дитиною про те, чому важливо говорити правду? Зрештою, це не очевидно. Насправді іноді, здається, вам дійсно корисно перекручувати правду. То чому ваша дитина повинна бути чесною, якщо чесність не йде йому чи їй на користь? Ви можете це сформулювати? Можливо, вам варто почати з цього.

Схожі статті

4. Надмірно реагуйте

Якщо ви той, хто кричить на своїх дітей, коли вони роблять щось не так, ви повинні очікувати, що вам збрешуть. Я не кажу, що деякі речі не заслуговують на вашу лють. Кожен батько чи мати в якийсь момент робили це (принаймні ті, хто прожив достатньо довго, щоб мати підлітків), але таких моментів має бути небагато.

Читайте також:

5. Не давайте їм свободи зазнати невдачі

Легко потрапити в гру, де ми святкуємо успіхи й робимо все можливе, щоб заглушити наше розчарування через помилки. Але ми можемо працювати над тим, щоб заохочувати наших дітей навіть тоді, коли вони зазнають невдачі − святкувати зусилля, а не досягнення. Коли ми це робимо, ми можемо створити сімейну культуру, в якій буде менше стимулів бути нечесними, а наші діти зможуть почувати себе в безпеці, коли говорять правду, якою б вона не була.

Джерело: allprodad.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button