Блог Андрія Савича

Як батьки дратують своїх дітей?

Біблія говорить: «Батьки, не дратуйте дітей своїх, щоб на дусі не впали вони!» ( Колосян 3:21). В першу чергу варто сказати, що слово «батьки» стосується не тільки чоловічої статі.  Так грішать не тільки татусі, але і мами.

Не дратувати − це не просто не засмучувати дитину, бо цього вам не уникнути. Це стосується глибоко захованого гніву, який залишається в дитині і впливає на її характер та подальше життя. Результатом цього гніву буде не тільки бунт проти батьків, але і бунт проти Бога.

А що означає «впасти на дусі»? Сучасний переклад Біблії говорить «…щоб не впали у відчай, та не перестали вас слухати». Батьки можуть роздратувати дітей до точки бунту.

Отож, як батьки можуть дратувати дітей?

 1. Батьки дратують своїх дітей, не дисциплінуючи їх

Це один з найшвидших способів озлобити дітей. Зіпсовані діти завжди невдячні та повні гіркоти. Вони постійно роблять усе по-своєму, зляться і дратуються, коли не отримують бажаного, чи життя наповнюється труднощами.

«До юнакового серця глупота прив’язана, та різка картання віддалить від нього її» (Приповістей 22:15). Батьки наповнюють серця дітей гіркотою, коли не викорінюють, а дозволяють глупоті вкорінюватися в їх серці.

 1. Батьки дратують своїх дітей, коли дисципліна не є справедливою чи відповідною провині

Насилля, як словесне, так і фізичне, сіє насіння гніву і ненависті в серцях дітей. Посіяний гнів важко викорінити. Потім ці діти неодноразово проявляють насилля до інших через цей гнів у них.

 1. Батьки дратують своїх дітей, коли грубо ставляться до них

Коли батько нерозсудливо використовує свій гнів, дитина вчиться робити так само. Наприклад, батько злиться і критикує дитину або навіть грубо дисциплінує. Навіть якщо покарання є справедливим, неналежне використання гніву впливає на дитину, вона вчиться робити так само. Дитина вирішує: «Коли я гніваюсь, − це нормально проклинати; нормально вдарити когось; це нормально скаженіти». Дитина ніколи не дізнається, як належним чином контролювати свій гнів і, таким чином, це вплине на усе її життя.

 1. Батьки дратують дітей, нехтуючи ними

Багато дітей наповнені гіркотою, бо їхніх батьків ніколи немає поруч. Їм не вистачає любові та впливу, і це змушує їх озлоблюватися. Деякі батьки нехтують своїми дітьми через роботу. Вони працюють цілими днями, щоб досягти певних успіхів, і це змушує їх постійно бути відсутніми вдома.  Зрештою, це шкодить дітям як емоційно, так і духовно.

На жаль, в нашому суспільстві багато батьків нехтують своїми дітьми, відправляючи їх у заклади поглибленої освіти чи на позашкільні програми, або дозволяючи їм багато часу проводити за гаджетами. Часто це є лише компенсацією батьківської відсутності. Це не є волею Бога, щоб вчителі, тренери, няньки або Ютуб виховували дітей. Тому Він і дав дітей саме батькам. Звичайно, інші люди повинні грати свою роль, але для батьків важливо мати основний вплив на життя своїх дітей. Батьки повинні бути обережними, щоб не нехтувати своїми дітьми.

 1. Батьки дратують своїх дітей, не підтримуючи їх і не хвалячи їх

Хороші батьки не тільки дисциплінують дітей, але й винагороджують їх. Батьки винагороджують дітей, коли вони добре поводяться, і карають їх, коли вони неслухняні. Завдяки цьому збалансованому підходу діти вчаться справедливості.

Батьки підтримують і винагороджують дітей словесно, подарунками чи певними вчинками разом

 1. Батьки дратують своїх дітей, показуючи прихильність до когось одного з них

Як часто брати і сестри зляться один на одного через немудре батьківське поводження? Ці діти ростуть, недолюблюючи один одного. «Мати завжди вважала тебе найкрасивішою!». «Тато завжди любив тебе, бо ти найрозумніший і ще й спортивний!». Це відбувається кожного разу, як батьки проявляють свій фаворизм.

Ми можемо бачити чіткий приклад цього в історії Якова, батька Йосипа, що спровокувало братів на заздрість та гнів, через який вони продали меншого брата в рабство.

Виховання дітей − це кропітка справа, і батьки, як правило, схильні втрачати баланс. Деякі батьки допускають вседозволеність, і тим самим підштовхують дітей до гріха та бунту. Інші ж стають диктаторами, і результат той самий. У нашому батьківстві Бог закликає нас не дратувати дітей. Дратуючи дітей, ми не можемо привести їх до Бога. А саме з цією метою Бог і довіряє нам їх.

Отож для того, щоб не дратувати ваших дітей:

 1. Виховуйте і дисциплінуйте їх!
 2. Дисциплінуйте послідовно, справедливо, але не забувайте про милість!
 3. Будьте м’якими і контролюйте свій гнів!
 4. Будьте уважними і цікавтеся їх душами!
 5. Хваліть, підбадьорюйте і нагороджуйте!
 6. Любіть всіх своїх дітей однаково!

Джерело: https://t.me/nakozhenden

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Савич

Пастор церкви «Голгофа» м. Луцьк. Одружений, батько трьох дітей Магістрант програми «Біблійна душеопіка» КБС.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button