Креаціонізм

Люди-детектори брехні

Багатьох вражають здібності людей з синдромом саванта або савантизмом.

Серед них є люди, які – попри невисокий рівень інтелекту – здатні виконувати неможливі, на перший погляд, розумові завдання. Деякі генії вміють з точністю визначити день тижня по будь-якій календарній даті за останні 6000 років. Інші здатні миттєво прорахувати результат довгого ланцюжка математичних обчислень. Чи можна вважати подібні здібності поверненням до розумових можливостей, які колись давно мало людство?

Недавні дослідження припустили, що існує ще одна здатність, з якою людина могла бути створена, але яка була загублена більшою частиною населення: здатність визначати, коли нам брешуть.

Дослідники припускають, що люди з тими ушкодженнями мозку, які обмежують їх можливість розпізнавати людську мову, здатні розпізнавати брехню точніше інших. Люди, які отримали пошкодження лівої півкулі мозку, страждають афазією. У тестування були включені афазики, здатні розрізняти й розуміти окремі слова, але не речення, а також група студентів. Тестованим було показано відео за участю 10 людей, кожен з яких з’являвся у двох епізодах. В одному епізоді людина брехала, в іншому – говорила правду. Студенти розпізнали брехню з точністю не вище випадкової, тоді як афазикам це вдавалося в середньому у двох випадках з трьох!

Чи були ми створені здатними розпізнавати брехню? Подібна здатність не може виникнути випадково – це дар Божий, даний нам, щоб ми могли себе захистити.

Читайте також:

Вчені знайшли ділянку мозку, яка відповідає за духовність та релігійність
В головному мозку науковці знайшли нервову мережу, яка відповідає за подолання страху, управління болем, за безкорисливу поведінку. Вчені стверджують що саме ця зона відповідає за духовність та…

 

Вихід: 20:16

«Не свідчи неправдиво на ближнього твого».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button