Про відомих

31 березня світ відзначає день народження композитора Йоганна Себастьяна Баха

Сьогодні, 31 березня 2021 року весь музичний світ відзначає день народження Йоганна Себастьяна Баха.

Йоганн Себастьян Бах, який народився 21 [31] березня 1685, а відійшов у вічність 28 липня 1750 року, є християнином, німецьким композитором, органістом, капельмейстером, музичним педагогом.

Попри те, що з дитинства він залишився сиротою та його юність була не легкою, він був віруючою людиною. Все життя Баха пов’язана з церквою Св. Фоми в Лейпцигу.

Великий успіх творчості Баха криється в тому, що він не тільки створював музику для Христа (наприклад, «Трагічний акт» на смерть Христа) але й жив з Христом. Віра композитора визначила жанри його творчості. В кожному музичному образі Баха відчувається його віра та близькість до Христа.

Музика композитора дуже ясно передає і мир Спасителя і гріховність людини.

Йоганн Себастьян – найбільший композитор всієї планета Земля. Не знайдеться, напевно, людини, яка б не знала Токати для органу або Прелюдії До мажор з ДТК (добре темперований клавір).

Бах – автор понад 1000 музичних творів у всіх значущих жанрах свого часу (крім опери). Творча спадщина Баха інтерпретується як узагальнення музичного мистецтва бароко. Переконаний протестант, Бах, написав багато духовної музики. Його «Страсті» за Матвієм, Меса h-moll, кантати, інструментальні обробки протестантських хоралів – визнані шедеври світової музичної класики. Бах відомий як великий майстер поліфонії, в його творчості барокова поліфонія досягла розквіту. Творчість Баха є вершиною церковного поліфонічного стилю.

Читайте також:

Після Йоганна духовна музика Заходу розвивалася в численних соборах, костелах, в молитовних будинків лютеран, методистів та інших протестантських течій. Меса та ораторія на біблійні теми були загальними для лютеран і католиків. А для хорів євангельських християн-баптистів партитури пісень композитора Баха складають дорогоцінність по своїй високій духовності та художності.

Джерела:

  • Книга «Основи музичного служіння» Л. В. Глінська, П. Д. Савченко.
  • Vitaliy (Telergam)
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button