Для життя

3 причини, чому ми віримо у брехню, яка нам завдає шкоди

Більшість з нас починає вірити в брехню про себе в дитинстві, коли друг, батько, брат чи сестра ставляться до нас так, ніби ми не прийнятні, улюблені чи гідні. Можливо, хтось, кому ви довіряли, сказав вам слова знеохочення, і ці слова стали істиною, якою ви жили.

Чи думали ви коли-небудь, що ця брехня про себе, в яку ви вірите, насправді можуть перешкодити вам здійснити вашу мету, дану Богом?

Коли ми живемо в брехні про те, хто ми є і ким не є, це може мати пригнічуючі наслідки. Брехня приховує правду про те, ким ми маємо бути, і пригасає життя, яким ми маємо жити. Ми не покликані жити у в’язниці та неволі цієї брехні.

Бог послав свого власного сина Ісуса, щоб «звільнити нас як полонених на волі» (Лука 4:18). Вільні від брехні, в яку ми вірили про себе. Вільні від брехні, яка стримувала нас. Вільні від брехні, яка дозволила нам приймати рішення, які не заглибили нас глибше в Боже призначення для нас.

Звідки б не з’явилася ці брехливі ідеї, у них є одна спільна риса: усі вони почалися з думки.

Починається з думки

Думки проникають у нашу свідомість протягом усього дня. Іноді вони надходять від інших людей, від речей, які ми спостерігаємо чи бачимо, або від сприйняття, яке ми маємо. Незалежно від того, звідки походить думка, вона в якийсь момент проникає в нашу свідомість. Дослідження показують, що середньостатистична людина думає до 80 000 думок за день, з яких 80 % думок є негативними.

Дуже важливо проаналізувати свої думки. Ми відповідаємо за те, чи хочемо ми зберегти думки, дозволивши їм оселитися в нашій свідомості, або ми хочемо їх викинути й заперечити. Послухайте це: як тільки ви дозволяєте думці залишатися на деякий час, ця думка може перетворитися на віру, і ця віра, якщо її тримати досить довго, може стати вашою реальністю й істиною, якою ви живете. Це може стати оплотом у вашому житті, який диктує ваші рішення, а також стримує вас від того, щоб ходити у вільному житті, яке пропонується нам з Господом.

Ось чому Павло навчає нас, що коли ми ходимо в плоті, ми не воюємо з плоттю. Він говорить нам, що наша зброя є могутньою, оскільки ми маємо силу «привести кожну думку в полон, зробивши її слухняною Христу» (2 Коринтян 10 :5). Ми повинні йти впевнено, знаючи, що ми можемо передати кожну думку в руки Христа, дозволивши Йому взяти їх у полон, а не дозволити їм полонити нас.

У брехні немає правди, і ми повинні розуміти, звідки береться корінь усієї брехні.

Сказана перша брехня

Чи знаєте ви, чому Єва їла з дерева пізнання добра і зла, і що все випливає з брехні?

Брехня надійшла від змія, про якого говорилося в Бутті 3: 1-6. Змій запитав Єву, чи справді Бог каже, що вона не може їсти з кожного дерева з саду. Єва сказала змію, що Бог сказав, що вона може їсти з будь-якого дерева в саду, за винятком дерева посеред саду, кажучи їй: «Ти не їш його і не торкайся до нього, щоб не померти» (Буття. 2: 16-17).

Це момент, коли змій прошепотів першу брехню.

Він сказав: «Ви точно не помрете насправді Бог знає, що в день, коли ви з’їсте з нього, ваші очі будуть відкриті, і ви будете подібні до Бога, який знає добро і зло» (Буття 3 : 4-5). Цей змій сказав першу брехню і досі продовжує намагатися зруйнувати наше життя сьогодні тією ж тактикою. Сатана − змій і описується як «хитріший за будь-яку звірину в полі» (Буття 3 : 1), і він − корінь, з якого випливає вся брехня.

Корінь усієї брехні

Корінь усієї брехні походить від самого сатани. Господь Ісус говорив про нього, кажучи, що «немає правди в Сатані, тому що в ньому немає правди. Коли він говорить неправду, він говорить із власних ресурсів, бо він брехун і батько її» (Івана 8:44).

Сатана не тільки брехун, але й батько брехні. Вся брехня у світі завдячує своєму існуванню сатані. Саме тому Петро попереджує в 1 Петра 5: 8, щоб «бути тверезими, бути пильними, тому що противник ваш диявол ходить, як рикаючий лев, шукаючи, кого поглинути».

Як віруючі, у нас є ворог, який прагне заподіяти хаос у нашому житті, і робить він це через тихі думки, сповнені брехні. На щастя, Біблія чітко стверджує в 1 Івана 4: 4, що ми − переможці, «тому що Той, хто у вас, більший за того, хто у світі».

Яка прекрасна обіцянка − Сатана від світу, але Святий Дух є тим, хто є у нас як віруючих, і Він набагато більший і набагато могутніший за нашого ворога, сатану.

Знаючи це, ми все ще схильні триматися за брехню, яка може нашкодити нам. Ось три причини, чому ми можемо триматися у цій брехні:

3 причини, чому ми тримаємося за брехню, яка нам шкодить

1. Наш досвід показує її як правду

Можливо, твій тато пішов у молодому віці, і через цей досвід ти повірив у брехню, що колись усі чоловіки підуть. Наш досвід справжній і може викликати біль, тому ми вважаємо його правдою. Хоча наш досвід відчувається на найглибшому рівні, ми можемо триматися за брехню одного чи, можливо, декількох переживань, що заважають нам ходити по правді.

Я закликаю вас поглянути на своє життя і витратити деякий час на молитву, щоб побачити, які переживання у вас були, що можуть спотворювати правду. Можливо, ви навіть вимовили слова вголос, які роблять їх справжніми у вашій свідомості. Пам’ятайте, що «смерть і життя − у владі язика» (Приповісті 18:21). Попросіть Святого Духа розкрити будь-яку брехню, сказану протягом вашого життя, над кимось із ваших близьких або над загальною групою людей. Можливо, ви тримаєте брехню, яка завдає вам шкоди або заважає рухатися вперед.

2. Ми боїмося того, що по той бік зцілення

Можливо, ми усвідомлюємо брехню, яку тримаємо, і знаємо глибоко в собі, що нам потрібно зцілення, але ми продовжуємо триматися брехні, яка шкодить нам, тому що ми боїмося того, що з іншого боку зцілення. Ми залишаємось у стані тривоги або нестачі спокою, живучи у брехні, яка шкодить нам.

У якийсь момент нам потрібно вирішити, чи хочемо ми одужати, чи хочемо бути вільними. В Івана 5: 1-15 Ісус зустрічає чоловіка біля купальні Віфезди. Це місце, де безліч людей лежать хворі, сліпі, кульгаві, паралізовані, чекаючи, коли ангел розворушить воду. Хто перший ступив у воду − одужав від будь-якої хвороби.

Ця людина, на яку натрапив Ісус, була паралізованою і тридцять вісім років лежала біля басейну. Коли Ісус запитав його: «Ти хотів би одужати?», чоловік відповів, що у нього немає нікого, хто міг би покласти його в басейн, і щоразу, коли вода перемішується, хтось завжди вступає, перш ніж він це зробить. Тоді Ісус зцілив його, кажучи: «Встань, візьми своє ложе і ходи!».

Тепер можуть бути всілякі причини, що після тридцяти восьми років ця людина не змогла потрапити до купальні. Але мені цікаво, чи це тому, що він не знав іншої правди, крім своєї немочі, і боявся побачити, чим сповнена інша сторона?

Ми також можемо бути всього за кілька простих кроків від свободи, де Бог чекає, щоб усунути брехню нашого життя, яка, як ми вважали, завдала нам шкоди. Я закликаю вас робити крок за кроком, щоб переслідувати правду над своєю брехнею. «Пізнайте правду, і вона визволить вас» (Іван 8:32).

3. Ми не знаємо жодної іншої правди

Можливо, ви не визнаєте, що вірите брехні, тому що не знаєте правди, з якою її можна порівняти. Можливо, ви не знаєте істини всієї любові Бога до вас, тому приймаєте рішення, виходячи з пошуку любові з інших місць, які живлять вас тимчасовою брехнею задоволення.

Вся правда знаходиться в слові Божому. Все, що не є словом Божим, повинно бути піднесене до світла. Насправді, як віруючі, ми повинні перевіряти все сказане нам проти слова Божого. 1 Івана 4: 1 каже: «Не вірте кожному духу, але випробовуйте духів, чи вони від Бога; тому що багато лжепророків вийшло у світ».

Спосіб пізнати істину − це зануритися у Слово. Бо Слово Боже «є правдивим [бездоганним], і воно є щитом для всіх, хто шукає Його захисту». Не дозволяйте новинам, шанованим лідерам чи пасторам бути вашим єдиним джерелом правди. Прийміть їхнє слово, а потім візьміть все на слово Боже, щоб ви могли бути впевнені в його правдивості.

Якщо ви не знаєте брехні, яку ви тримаєте, яка може завдати вам шкоди, пошукайте Святе Письмо і попросіть Святого Духа відкрити вам нову правду та нові одкровення. Він вірний у цьому.

Читайте також:

Заміна брехні правдою

Ми не можемо усунути думки, які руйнують наш розум. Вони навмисно з’являться у нас у голові від самого сатани або через брехню, в яку ми повірили на основі досвіду чи незнання правди, знайденої у Божому Слові.

Хороша новина − ми можемо розпочати сьогодні. Ми можемо почати поглинатися Святим Письмом і дозволити правді Божого слова закарбуватися у наших серцях. Ми можемо почати замінювати всю брехню, у яку ми вірили, яка завдала нам шкоди, істиною, написаною у Божому слові. Ми не можемо позбутися думок, що потрапляють у нашу свідомість, але ми, звичайно, можемо дозволити їм поселитися. Ми можемо взяти в полон кожну думку і зробити її слухняною Христу. І чим більше часу ми витрачаємо на насичення свого розуму словом Божим, тим більше правди ми будемо знати, і тим більше ми зможемо замінити брехню цими істинами.

Дякую, Господи, що у нас під рукою Біблія для боротьби з брехнею, яка шкодить нам.

Джерело: ibelieve.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button