Новини суспільства

29 вересня виповнюється 81-а річниця трагедії в Бабиному Яру − Україна закликає не допустити повторення

29 вересня виповнюється 81-а річниця трагедії в Бабиному Яру − в 1941 році в цьому місці на північному заході Києва нацистами і їх посіпаками були розстріляні до 50 тисяч єврейських жителів. А загалом у цьому місці загинули понад 100 тисяч українців, євреїв, ромів та людей інших національностей. Україна закликає світ зробити все, щоб не допустити повторення катастрофи Бабиного Яру.

Джерело: ВВС, Укрінформ

У липні 1941 року, на другий місяць німецько-радянської війни, війська вермахту майже впритул підступили до української столиці. До війни Київ був одним з найбільших центрів розселення єврейської діаспори в колишньому СРСР — там проживало 224 тис. євреїв, що на той момент складало 26,5 % всіх жителів.

19 вересня українська столиця, що протрималася 72 дні, пала. Зайнявши місто, нацисти відразу ж почали гоніння єврейського населення Києва. Передчуття трагедії витало в повітрі — за німцями, що раніше захопили Житомир та інші українські міста, тягнувся довгий слід з крові єврейського народу.

Нацистські звірства в Бабиному Яру тривали аж до відступу німецьких військ з Києва в листопаді 1943 року. За час окупації української столиці нацисти знищили в урочищі п’ять ромських таборів; розстріляли 621 члена Організації українських націоналістів, зокрема поетесу Олену Телігу, її чоловіка Михайла і редактора газети «Українське слово» Івана Рогача; представників етнічної групи караїмів, заручників, підпільників, партизанів і в’язнів Сирецького концтабору.

Всього жертвами Бабиного Яру, за однією з оцінок, стали 200 тисяч осіб, третина з них — євреї.

На жаль, більш як через вісім десятиліть повномасштабне вторгнення Росії в Україну повернуло жахи війни на Європейський континент.

Війна не оминула й місце спільної скорботи українського та єврейського народів – 1 березня 2022 року одна з ворожих ракет поцілила в районі Бабиного Яру. Російські обстріли столиці України поставили під загрозу священне місце пам’яті про ті жертви.

«Сьогодні ми ще раз закликаємо світ зробити все, щоб не допустити повторення подібних катастроф», – заявили в МЗС.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. А отут, зокрема, опубліковані виступ і молитва Блаженнішого Святослава ШЕВЧУКА, глави УГКЦ, 29 вересня на урочистому вшануванні пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру. Гадаю, що цей матеріал вартий, щоб з ним уважно познайомитися і порозмислити:
    https://risu.ua/glava-ugkc-u-babinomu-yaru-v-takomu-misci-hochetsya-movchati-i-sluhati-a-yakshcho-govoriti–to-tilki-do-boga_n132672

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button