Сім'я

Телевізор включений «на фоні» негативно впливає на розвиток дитини

Останнім часом все частіше можна почути, що маленьким дітям не можна давати в руки гаджети змалку. Останні дослідження, своєю чергою, свідчать про те, що телевізор, включений «на фоні», може дуже погано позначитися на розвитку дитини.

Джерело: CREDO

Однак у незліченних домівках діти піддаються кількагодинному перегляду телевізора, увімкненого у «фоновому режимі».

Американська академія педіатрії рекомендувала не давати дітям до двох років сучасні цифрові винаходи. Вчені наголошують, що малюки потребують людського, живого контакту. Зустрічаючись з різними людьми, вони можуть добре розвивати когнітивні, мовні, моторні та соціально-емоційні навички. Діти повинні досліджувати реальний світ, а не віртуальний. Смартфон в руках дворічного малюка – дуже погана ідея.

Однак не лише планшети та смартфони несуть загрозу для ваших дітей. Вчені довели, що залишення телевізора включеним «на задньому плані» на кілька годин дуже негативно впливає на малюків. Вони закликають вимикати екрани, коли ви закінчите дивитися певну програму. Перегляд телевізора «на задньому плані» дуже погано впливає на розвиток дитини, особливо на когнітивні функції, гру, поведінку, розвиток мови та сон.

«У багатьох домівках немовлята та маленькі діти дивляться телевізор у фоновому режимі протягом кількох годин щодня. Без нього ми не уявляємо свій вільний час. Телевізор працює майже щодня з раннього ранку до пізньої ночі, незалежно від того, сидить хтось перед екраном і дивиться програму чи ні», – ділиться про це Пауліна Містал, логопед загального та клінічного профілю та аудіолог.

«Зараз телебачення часто є своєрідною конкуренцією як для традиційних іграшок, які стають менш привабливими для дитини, так і сімейного життя, яке призводить до погіршення стосунків із рідними через те, що вони проводять менше часу разом. Дитина, яка пізнає світ за допомогою сучасних технологій, також має менше потреби спілкуватися з іншими людьми, тому що віртуальний світ здається їй набагато привабливішим», – додає вона та підкреслює, що дослідження, проведені в Джорджтаунському університеті, показали, що діти віком від 24 місяців піддаються впливу в середньому 5,5 годин фонового перегляду ТБ на день.

«Ці результати неймовірно високі, і цифри викликають тривогу, оскільки враховуючи той факт, що діти безпосередньо дивляться телевізор близько години на день, до того ж піддаються впливу фонового телебачення, вони насправді наражені на більш негативний вплив», –  наголошує засновник порталу panilogopedyczna.pl.

Читайте також:

Синдром струшеної дитини – невідома причина, що призводить до інвалідності та смерті дітей

Тож подбаймо про те, щоб у житті було менше часу перед екраном і більше часу для сім’ї. Більше часу на ігри з малюком і для прогулянок на свіжому повітрі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button