Україна

Як українці ставляться до мови, і як це відношення змінилося за останній рік – Тарас Кремінь

Про відношення українського суспільства до «мовного» питання, і як воно змінилося за останній рік, розповів Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь для Апостроф TV.

Джерело: Апостроф

Українська мова довгі роки була «каменем спотикання» для нашого народу. Певною мірою це було штучно утворено ще російською імперією, яка всіляко намагалася знищити нашу культуру і нав’язати щось незрозуміле, що вони називають «рускім міром».

За останній рік відношення багатьох людей до української мови змінилося кардинально. 50% наших громадян спілкуються виключно українською мовою. Лише 9% українців спілкуються переважно російською мовою.

Наш омбудсмен називає такі зміни за останній рік позитивними та величезними. Він вважає, що це показує прагнення українців до самобутності та ідентичності, і об’єднує наш народ.

Також каже, що ця динаміка до піднесення української культури лише зростатиме, якщо держава ефективно залучить механізми щодо її утвердження.

Громадянином України має бути той, хто тут мешкає, знає українську мову та історію, дотримується Конституції.

Наразі, вважає Тарас Кремінь, люди захищають українську мову в суспільстві, розуміючи, що так вони насамперед захищають свою ідентичність, як українських громадян.

Якщо раніше закон щодо захисту державної мови активно піддавали критиці, і порушували як топполітики, так і влада на місцях, то тепер це питання вже не стоїть, і тої кількості порушень немає.

З іншого боку, окупанти активно хочуть викорінити українську мову, і створюють лінгвоцид на тимчасово окупованих територіях. Вони забирають її зі шкільних програм, насаджують у суспільстві свою культуру, телебачення перетворюють на «зомбоящики».

Це ще раз свідчить про те, що українська мова відіграє важливе значення для нашої державності.

Також, підмітив омбудсмен, наша «солов’їна» стає модною не тільки в Україні, а й на міжнародному рівні. Нею спілкуються європейські партнери, а найбільша міжнародна платформа з вивчення іноземних мов заявило про різкий зріст інтересу серед користувачів до української мови.

Читайте також:

Тому, важливо нам, українцям, пам’ятати, що рідна мова є важливою, і говорячи нею, ми насамперед, поважаємо себе та людей навколо, а також сприяємо зміцненню нашої державності.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button