Новини археологіїХристиянські новини

Сенсаційне відкриття археологів. Знайдено барвник, яким фарбували одяг в часи царя Соломона

Вчені вперше виявили, що знайдена древня тканина кольору королівський пурпур використовувалася ще в часи царів Соломона та Давида.

Повідомляє nv з посиланням на eurekalert.org.

Ізраїльські археологи віднайшли три шматки пурпурової тканини, пофарбованої згаданим у Біблії барвником аргаман.

Це сталося під час вивчення екземплярів тканин з долини Тімна (район видобутку міді в древні часи на півдні Ізраїлю). В результаті кількарічного дослідження було виявлено залишки домотканого матеріалу, волокна шерсті та пензлики кольору королівського пурпуру або «багрянця». З допомогою радіовуглецевого дослідження було встановлено дату використання тканини: приблизно 1000 р. до н.е. В цей час в Єрусалимі правили біблійні царі Давид та Соломон.

Барвник яскраво червоного кольору добувають із середземноморських молюсків за 300 км від згаданої долини Тімна. Аргаман неодноразово згадується в Біблії та інших історичних єврейських документах. Це вперше тканинні артефакти багряного кольору були знайдені в такій кількості по всьому Південному Леванту. Доктор Наама Сукеник, хранитель органічних артефактів Управління старожитностей Ізраїлю пояснює: «Це надзвичайно важливе відкриття! Вперше знайдено шматок одягу часів царя Соломона, забарвлений в такий престижний колір. Тоді пурпуровий одяг носили священники, царі та знать. Даний колір дуже складно було виробляти, а також те, що він не вицвітає, робило його найціннішим, часто на вагу золота».

Раніше НВ повідомляв, що команда дослідників Управління старожитностей Ізраїлю знайшла в Негевській пустелі рештки найпершої фабрики з виготовлення мила. Вона була збудована 1200 років тому.

Читайте також:

Перше мило було не тваринного походження, а з оливкової олії. Це свідчить про поширення ісламу в цьому регіоні, говорять дослідники. «Наше місто має глибоке ісламське коріння, і ми пишаємося своїми краями». – сказав Фахіз Абу Сахіб, мер міста Рахат. Саме в цьому місті знайдено древні руїни фабрики.
Про спосіб виготовлення мила з олії оливи говориться в джерелах за Х ст. н.е. Миловаріння було важливою галуззю економіки регіону від середніх віків до ХХ ст. Під час виробництва основним матеріалом була оливкова олія, яку змішували із попелом від спалювання рослин.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button