Варто замислитись

Як зварити осу

Одомашнені медоносні бджоли в Китаї стали здобиччю для ос, які мешкають тут вже давно. Одна оса здатна знищити гніздо з 6 тисяч бджіл, а потім забрати звідти бджолині личинки для годування своєї молоді. Оса просто влаштовується біля входу у вулик і вбиває бджіл-охоронниць одну за одною в міру того, як вони виходять на захист вулика.

Але китайські медоносні бджоли теж не найбеззахисніші створіння. Якщо достатня їх кількість добирається до оси, вони покривають її живим килимом. Дослідження показали, що вони роблять дещо, що спрацьовує навіть ефективніше, ніж використання жала. Після того, як вони скупчилися навколо оси, бджоли швидко-швидко скорочують літальні м’язи, що підвищує температуру навколо них. І європейські, і китайські бджоли використовують таку стратегію для обігріву своїх вуликів, коли стає холодно. Тут температура теж підвищується, і оса просто зварюється заживо.

Дослідники виявили, що оса, повністю покрита бджолами, за 5 хвилин нагрівається до 45 °С − цього достатньо, щоб її вбити. І європейська, і азіатська бджола спокійно переносять підвищення температури вище 49 °С. Але азіатських бджіл має зібратися в півтора раза більше, ніж європейських, щоб вбити осу.

Бог знав заздалегідь, що після гріхопадіння весь світ зміниться. Тому Він дав усім Своїм створінням здатність захистити себе. Він і нас захищає від гріха, смерті і диявола − через прощення гріхів, яке ми отримуємо через Ісуса Христа.

Псалом 81: 3

«Давайте суд нужденного та сироту убогого та бідаря».

Схожі статті

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button