Україна

Енергосистема України пошкоджена близько на 40 %. За сприяння енергетиків окупанта

Вже другий тиждень росія спрямовує масовані ракетні атаки та атаки дронів на енергетичну інфраструктуру України. З 10 жовтня ці атаки принесли енергосистемі більше шкоди, ніж за 8 місяців війни.

Джерело: Бізнес Цензор

Як повідомив радник міністра енергетики Олександр Харченко, близько 40 % загальної енергетичної інфраструктури зазнали істотних пошкоджень.

Завдано ударів по всіх ТЕС ДТЕК, які належать Рінату Ахметову. Чверть енергоблоків виведені з ладу.

Було атаковано такі великі українські ТЕС, як Бурштинська (Івано-Франківська область), Ладижинська (Вінницька область) та Криворізька (Дніпровська область). Також 18 жовтня обстріляно ТЕЦ у Києві.

Здебільшого цілять у розподільчі трансформаторні підстанції, які є доволі легкою мішенню, оскільки знаходяться на відкритих місцевостях. Крім цього, велику кількість мастила у трансформаторах майже неможливо погасити.

Також наразі такі гіганти, як Запорізька АЕС та Луганська ТЕС знаходяться на непідконтрольній території.

За інформацією одного з провідних керівників великої енергетичної української компанії, планувати ці атаки допомагають спеціалісти у сфері енергетики, які розуміють, як ця сфера працює та функціонує, і куди потрібно цілити.

Ймовірно, що це фахівці з оператора енергомереж «Россєті», або ж з енергетичної російської компанії «Інтер РАО».

Наразі їх ціллю є розбити Україну на ізольовані частини в плані енергопостачання, щоб унеможливити подачу електроенергії з регіонів, де її достатньо, в ті, які відчувають дефіцит.

Проте, при вчасній та достатній поставці Україні систем ППО, наприклад, таких як американсько-норвезькі комплекси NASAMS та німецькі IRIS-T, це допоможе набагато ефективніше відбивати атаки росіян.

Путін відчуває, що його армія не має тієї потужності, щоб просто захопити території, адже ЗСУ доводить свою перевагу та професійність щодо мобілізованих з рф.

Тому атаки на цивільну інфраструктуру, в тому числі й енергетику, є звичним методом диктатора.

Читайте також:

Через це, з 20 жовтня по всій Україні застосовуються обмеження споживання електроенергії з 7:00 ранку до 22:00 вечора, повідомляє Укренерго.

Відключення будуть почергові, проте не більше 4 годин. Де саме і коли вони будуть застосовуватись, буде опубліковано на сайтах обленерго.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!