війна

Відстрочка від військової служби для певних категорій українців − ВРУ ухвалила законопроєкти

29 липня Верховна Рада України остаточно ухвалила законопроєкти, які передбачають отримання відстрочки від військової служби під час мобілізації  тим, у кого родичі загинули або пропали безвісти, а також науково-педагогічним працівникам.

Джерело: lb.ua

Повідомляється, що ухвалений закон №7481 дозволяє отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації «особам, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти не тільки під час проведення антитерористичної операції, а також під час операції Об’єднаних сил та під час дії воєнного стану».

При цьому законом №7352 передбачається відстрочка науковим, науково-педагогічним та педагогічним працівникам, «за умови що вони працюють у наукових установах та організаціях, закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки».

Також зазначається, що мета прийняття закону №7352 – «є збереження педагогічного (викладацького) та наукового кадрового потенціалу України шляхом забезпечення права на відстрочку від призову».

Нагадаємо, що за словами народного депутата Ярослава Железняка, українці, які втратили близьких родичів в результаті повномасштабної війни, отримають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Відповідний законопроєкт Верховна Рада України ухвалила у першому читанні 18 липня. Детальніше читайте за посиланням.

Також раніше повідомлялося, що під час мобілізації працівників українських закладів освіти не призиватимуть на військову службу. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт 8 липня. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button