Креаціонізм

Всесвіт тонко налаштований для життя

Потужним свідченням на користь Творця є найтонше налаштування універсальних постійних і сонячної системи. Всесвіт тонко налаштований для життя.

  • Константа електромагнітної взаємодії визначає зв’язок електронів і протонів в атомах. Якби вона була дещо меншою, то електрони не змогли б утриматися на орбітах навколо ядра. Якби вона була більшою, електрони перебували б занадто щільно один до одного, і атом не зміг би мати загальних орбіт з іншими атомами, що заважало б утворювати сполуки. У будь-якому випадку утворення молекул було б неможливим.
  • Співвідношення маси електрона до маси протона (1:1836). Знову таки, якби співвідношення було б більше або менше, молекули не могли б утворюватися.
  • Ядра кисню і вуглецю мають точно налаштовані енергетичні рівні.
  • Електромагнітна і гравітаційна сили точно налаштовані, тому необхідний вид зірки може бути стійким.
  • Наше сонце правильного кольору. Якби воно було червоне або синішим, то фотосинтез був би слабший.
  • Наше сонце також має правильну масу. Якби воно було більшого розміру, його яскравість змінювалася б занадто швидко, що спричинило б занадто велику кількість високоенергетичного випромінювання. І навпаки, якби воно було меншого розміру, діапазон планетарних відстаней, здатний підтримувати життя, був би занадто вузьким; при цьому необхідна відстань до сонця було б настільки маленькою, що приливні сили порушували б обертальний період планети. Ультрафіолетове випромінювання також не підходило б для фотосинтезу.
  • Відстань між Землею і Сонцем має величезне значення для сталого кругообігу води. Якби ця відстань була більшою, більшість води просто б замерзло, а при меншій відстані вода б закипіла.
  • Гравітація землі, нахил осі, обертальний період, магнітне поле, товщина земної кори, співвідношення кисню та азоту, рівень вуглекислого газу, водяної пари й озону – все в точності таке, яким воно повинно бути для підтримки життя. Колишній атеїст Фред Хойл писав: «розумне тлумачення цих фактів полягає в тому, що надрозум бавиться з фізикою, разом з усією хімією і біологією, і що в природі не існують сліпих сил».

Заперечення 1:

(Барроу і Тіплер) Нас не повинно дивувати те, що ми не спостерігаємо таких особливостей всесвіту, які несумісні з нашим власним існуванням, оскільки, якби такі особливості були б несумісні, нас тут би не було, щоб спостерігати їх. Таким чином, не потрібно ніякого пояснення.

Однак, як зауважив Крейг, з цього не випливає, що нас не повинні дивувати особливості всесвіту, сумісні з нашим існуванням; ми все одно потребуємо пояснення їх походження.

Уявіть, що вас поставили перед загоном тренованих стрільців, потім всі вони стрельнули й промахнулися:

– дійсно, не потрібно дивуватися здатності спостерігати, що ви не мертві, але правда і те, що потрібно дивуватися фактом, що ви залишилися в живих. Якби вас запитали, “Як вам вдалося вижити?”, Ваша відповідь “Якби я не вижив, мене б тут не було, щоб відповісти вам на це питання”, була б неадекватною.

Таким чином, факт сумісності параметрів всесвіту з нашим існуванням не знімає питання про початкове походження цієї тонкої настройки.

Схожі статті

Заперечення 2:

Всі явища, що відбуваються навколо нас, є малоймовірними. Тому кожне окреме явище є «чудом».

Однак, попри те, що всі комбінації кодового замка є однаково малоймовірними для випадкового відкриття, менеджер банку не переживає, що хто-небудь може випадково його відкрити. Нікому б і в голову не прийшло, що твір Шекспіра було випадково написано шимпанзе, хоча будь-яка випадково написана послідовність літер є однаково малоймовірною. («Я люблю тебе дуже» звичайно вимагає більшого пояснення, ніж просто набір букв «агмтулидавжц; ЛМТ вжмзйя’а»).

Але всесвіт набагато складніший за замок або літературний твір, а точна комбінація його параметрів ще більше малоймовірна. Тому твердження про випадкове походження настройки всесвіту, що підтримує життя, вимагає віру, яка суперечить досвіду і здоровому глузду.

Читайте також:

Заперечення 3:

Існує нескінченна кількість всесвітів.

Але цьому немає і найменшого доказу. Фактично, навіть саме доказ цього не можливий. Тому це припущення не є науковим, а просто вимагає віри в нескінченну кількість спостережених всесвітів і випадкове виникнення нашого всесвіту, який так тонко налаштований для життя.

І все це, зрештою, тільки для того, щоб замінити віру в цілеспрямоване Творіння вірою в випадкове походження!!!

Наукові ж свідоцтва про спостережувані параметри нашого всесвіту і сонячної системи свідчать на користь Розумного Задуму.

Вивчаючи найтонше налаштування нашого світу, ми переконуємося, що є всі підстави для віри в надприродного Творця, який Словом Своїм створив все.

«Бо так говорить Господь, що створив небеса, Він, Бог, що землю вформував; Він затвердив її, не дарма створив її; Він утворив її для проживання…» (Ісая 45:18).

Джерело: origins.org.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button