Освіта

ВР прийняла законопроєкт України «Про освіту дорослих» у першому читанні

Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина повідомила, що законопроєкт 7039 «Про освіту дорослих» Верховна Рада ухвалила у першому читанні.

Джерело: osvita

Гришина наголосила, що цей закон є «не лише євроінтеграційним, а й потрібним тут і зараз!».

За словами народної депутатки, безперервна освіта (навчання впродовж життя) є умовою успіху у 21 столітті, а цивілізований світ, від Скандинавії до Південної Кореї, підтримує її на державному рівні.

«Україна залишається однією з небагатьох країн Європи, де відповідного законодавства досі немає. Натомість є тисячі людей, які через війну втратили роботу. Є мільйони переселенців, які потребують перекваліфікації, щоб влаштуватися в нових регіонах», – сказала вона.

Крім того, Гришина нагадала, що є 2 мільярди гривень, які щорічно витрачаються з державного бюджету на освіту дорослих.

«Причому більша частина цих коштів йде на адміністративні витрати, а не навчання безпосередньо. Бо відсутні конкурсні механізми розподілу цих коштів та обмежено доступ до них недержавних організацій, у яких адмінвитрати становлять 10-15%», – пояснила голова підкомітету з питань вищої освіти.

Читайте також:

Як повідомляє Гришна, новий закон спрямований на впорядкування освіти дорослих, забезпечення ефективного використання вже наявних коштів та стимулює залучення до цієї сфери недержавних гравців.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button