Росія штрафує тих, хто цитує Біблію за «дискредитацію Збройних сил»

З моменту російського вторгнення в Україну росіян, які висловлюють свою незгоду з ним з мотивів віри або з використанням релігійних матеріалів, продовжують затримувати й штрафувати відповідно до російських законів воєнного часу, що карають за «дискредитацію Збройних сил».
Джерело: evangelicalfocus.com
Штрафують за цитування Біблії
Один з оштрафованих − Ростислав Чарушин. Поліція заарештувала його в Москві за те, що його плакат, на якому цитувалися три з десяти біблійних заповідей, включаючи «Не вбий», “явно виражає негативне ставлення до використання Збройних Сил для захисту інтересів Російської Федерації та її громадян».
Він був двічі оштрафований 9 березня як за «дискредитацію», так і за порушення закону про демонстрації. Суддя також постановив знищити плакат.
Крім того, музикантку Анну Чагіну звинуватили в тому, що вона неодноразово «дискредитувала» Збройні сили Росії, демонструючи плакат з написом «Блаженні миротворці» на акції протесту, а також розміщуючи антивоєнні матеріали в соціальній мережі «ВКонтакте».
«Багато разів після [арешту] я внутрішньо зверталася до цих слів Христа і розуміла, що миротворчість починається з того, що є в серці людини», − сказала Чагіна в інтерв’ю «Форуму 18».
За рішенням суду Чагіній призначили комендантську годину, заборонили користуватися інтернетом, а також зобов’язали носити браслет на нозі, який відстежує її пересування.
Під час першого судового засідання 15 березня суд продовжив обмеження до 2 вересня. Наступне слухання відбудеться 11 квітня.
Якщо її визнають винною, вона може провести до трьох років у в’язниці або заплатити штраф у розмірі до 300 000 рублів (36 017 євро).
У далекосхідному місті Владивосток 8 лютого поліція затримала місцевого жителя за плакат, який також цитує шосту заповідь Біблії. Раніше його вже затримували за подібні протести, але, схоже, до кримінального переслідування справа ще не дійшла.
Законопроєкт про покарання за «неправдиву інформацію»
Цього місяця російський парламент ухвалив законопроєкт, який посилює максимальне покарання за «неодноразову дискредитацію» російських збройних сил і за «поширення неправдивої інформації» про них. Потім він був направлений на підпис президенту Володимиру Путіну.
Законопроєкт також поширюється «на критику добровольчих формувань, організацій та осіб, які надають допомогу у виконанні завдань, покладених на Збройні сили Російської Федерації».
«Сьогодні кожен солдат і офіцер, незалежно від того, чи перебуває він у Збройних силах або в добровольцях, повинен розуміти: брехня і наклеп на його адресу будуть покарані, і вони захищені законом», − заявив у парламенті спікер Держдуми В’ячеслав Володін.
За даними «Форуму 18», станом на 23 лютого 2023 року було порушено 447 кримінальних справ за антивоєнну діяльність. Поліція та інші слідчі органи також використовують інші статті Кримінального кодексу проти людей, які протестують проти війни, але поки що невідомо, щоб це робилося для покарання когось, хто протестує з релігійної точки зору.
Заблоковані веб-сайти
Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) заблокувала доступ до понад 10 000 вебсайтів, як російських, так і іноземних, з моменту вторгнення Росії в Україну.
Основною причиною є «військова цензура», згідно зі звітом від 8 лютого 2023 року організації з захисту цифрових прав «Роскомсвобода», оскільки ці сайти «загалом описували події в Україні як війну, обговорювали російські втрати або передбачувані звірства, або критикували російський уряд і збройні сили».
Читайте також:
Ці сайти включають «іноземні ЗМІ (такі як Радіо Свобода, BBC, Deutsche Welle); російські незалежні ЗМІ; правозахисні організації (Human Rights Watch, Московська Гельсінська група); сайти і блоги окремих активістів; і соціальні мережі, такі як Twitter і Facebook».