СвітХристиянські новини

Вплив російсько-української війни на життя європейців: про що йшлося на зустрічі релігійних лідерів Європи

27 січня в Брюсселі відбулася зустріч Конференції Європейських Церков (CEC) з релігійними лідерами Європейської Комісії. Присутні обговорили важливі питання щодо впливу російсько-української війни на життя європейців: досвід прийому українських біженців, енергетичну кризу та вплив на найбільш вразливі верстви суспільства.

Джерело: risu.ua

Президент CEC Крістіан Крігер подякував Європейській Комісії за розв’язання проблем, що виникли внаслідок повномасштабної війни Росії проти України. Зокрема йшлося про економічну та військову солідарність, статус біженців та впровадження санкцій.

Водночас він говорив про вплив війни на інфляцію, соціальні кризи та підвищений ризик для демократій через популістський дискурс і радикальні партії.

Також, як зазначила єпископиня Осо Ністрем з церкви Швеції, скандинавські єпископи засудили вторгнення Росії в Україну. Вона продовжила, що служителі навіть призупинили роботу, зокрема, Баренцевої церковної ради, яка «складається з дев’яти єпархій-членів у північній Норвегії, Швеції, Фінляндії та Росії від лютеранських і православних церков».

Крім того, українські біженці замислюються над тим, що «може пройти багато часу, перш ніж вони зможуть повернутися додому», зауважила Осо Ністрем.

Читайте також:

Зазначається, що Конференція Європейських Церков реалізує проєкт «Шляхи до миру» з метою просування справедливості, примирення та миру. Ця ідея втілюється в умовах війни Росії проти України. До того ж проєкт покликаний підвищувати християнський голос для розв’язання важливих політичних проблем, маючи діалог СЕС з європейськими інституціями.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button