Домашня » Новини » В Україні скасують Різдво 7 січня: Що це означає і до чого готуватися?

В Україні скасують Різдво 7 січня: Що це означає і до чого готуватися?

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що офіційне святкування Різдва в Україні можуть перенести з 7 січня на 25 грудня.

Про це стало відомо з інтерв’ю Митрополита Православної церкви України Єпіфанія. Він заявив про те, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня як заведено за григоріанським календарем. Однак офіційно таке святкування потрібно вводити виключно за згодою українців і тоді, коли віруючі будуть до цього готові.

За словами Єпіфанія, більшість православних все ж святкують Різдво Христове за новим календарем, і є ймовірність того, що і українці незабаром також “перенесуть” свято.

Єпіфаній зазначив, що для того, щоб відзначати Різдво не в звичний день 7 січня, а 25 грудня можуть знадобитися роки, однак церква і, головне, Господь готові чекати.

Глава ПЦУ також додав, що в сьогоднішніх важких умовах війни на Донбасі необхідно особливу увагу приділити молитвам за українських солдатів. Також всі віруючі повинні підтримувати словами молитов жителів окупованих територій. Адже на думку Єпіфанія, обставини, що склалися (війна і окупація -ред.) – це виклик для кожної християнської душі, тому віруючі сьогодні як ніколи повинні бути згуртованими і вірити в Господа-Спасителя.

Чимало українців вже вирішили поміняти власний календар урочистостей на користь святкування Різдва Христового 25 грудня. Адже багато з нас подорожують світом, мають друзів і знайомих у Європі та США, спілкуються з іноземцями через соціальні мережі.

Тому виникає бажання повернути чільне місце Різдву у зимових святкуваннях замість “новорічної” ейфорії, яка залишилася нам у спадок від радянського режиму.

Російська агресія як реакція на європейський вибір України все більше підштовхує українських громадян до того, щоби вернутися до загальнохристиянських цінностей, на основі яких побудовані розвинуті Західні суспільства. І розділити радість Різдва Христового з двома мільярдами християн по всьому світу – це особливе відчуття єдності. Для віруючих людей є важливим перенесення уваги зі світського свята на релігійне, адже тоді міняється вся атмосфера передсвяткових очікувань і наші душі просякає більше світла Христової зірки.

Тоді, понад 90 років тому, радянська влада змінила ці святкові акценти на користь атеїзму. Тепер прийшов час відновити баланс і святкувати Різдво християнам України разом із усім світом.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Рада Церков та МВС обговорили принципи діяльності центрів ресоціалізації наркозалежних

Наступна Стаття

Протести у Гонгконзі – боротьба за свободу віросповідання

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *