Домашня » Новини » Рада Церков та МВС обговорили принципи діяльності центрів ресоціалізації наркозалежних

Рада Церков та МВС обговорили принципи діяльності центрів ресоціалізації наркозалежних

1
Поширень
Pinterest WhatsApp
Міністерство внутрішніх справ України підтримує діяльність церковних центрів ресоціалізації наркозалежних і осіб з іншими видами залежності, але закликає їх керівників упорядкувати цю діяльність згідно вимог закону. 

Проблематика хвилі обшуків і арештів у церковних центрах ресоціалізації стала однією з ключових тем під час засідання Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, яке відбулося 19 листопада під головуванням єпископа Римсько-Католицької Церкви Віталія Кривицького, повідомляє сайт ВРЦіРО.

Заступник Міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі запевнив глав конфесій, що міністерство високо ціную соціальне служіння церков і релігійних організацій, які докладають багато зусиль для звільнення людей від наркотичної, алкогольної та інших залежностей.

Водночас він підкреслив, що нормальне функціонування церковних центрів ресоціалізації, в яких перебувають наркозалежні, можливе шляхом дотримання певних стандартів, обумовлених вимогами закону. Зокрема, йдеться про добровільність перебування у таких центрах, відсутності насилля чи трудової експлуатації, а також дотримання інших прав людини.

Зі свого боку релігійні діячі зауважили, що правоохоронні органи не повинні зловживати своїми повноваженнями та не фабрикувати звинувачення проти тих служителів центрів ресоціалізації, які мають бездоганну репутацію та сумлінно допомагають отримати свободу людям, з різними видами залежності, а також сиротам і іншим уразливим верствам населення.

Учасники засідання домовилися, що опрацюють стандартизовані вимоги до церковних центрів ресоціалізації, щоб убезпечити їх від претензій правоохоронних органів через формальні порушення. Раніше про це йшлося на зустрічі ВРЦіРО з міністром Арсеном Аваковим, який запропонував такий варіант вирішення цієї проблематики.

Крім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій проаналізувала ситуацію з законопроектом № 0931, який створює загрози для свободи совісті та свободи вираження поглядів в Україні. Глави конфесій закликали парламентарів доопрацювати цей проект, оскільки редакція Комітету є неприйнятною для прийняття у другому читанні.

Джерело: Інститут релігійної свободи

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Всеукраїнська Рада Церков закликає парламент доопрацювати законопроект 0931

Наступна Стаття

В Україні скасують Різдво 7 січня: Що це означає і до чого готуватися?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *