Релігійні свята

12 червня східні християни відзначають свято Трійці або день П’ятидесятниці

Сьогодні, 12 червня, східні християни відзначають свято Трійці або день П’ятидесятниці. Послідовники Ісуса Христа згадують сходження Святого Духа на апостолів та прославляють триєдиного Бога Отця, Сина і Духа Святого. Також вважається, що в цей день розпочалася історія Вселенської Церкви Ісуса Христа. Окрім того, у цей день євреї святкували 50-й день в пам’ять Синайського законодавства.

Джерело:

Термін П’ятидесятниця походить від слова «п’ятдесятий» (день), і воно є перекладом івритського слова Шавуот. Це свято настає за п’ятдесят днів після воскресіння Месії. Традиційна єврейська громада вперше святкувала Шавуот під час отримання Тори на горі Сінай, приблизно через п’ятдесят днів після виходу з Єгипту, після Песаха.

Шавуот також вважається духовним днем народження Ізраїлю, оскільки Тора об’єднала дванадцять колін у єдиний народ. Через виконання Шавуота у 2-му розділі книги Дії святих апостолів євреї також називають його «часом дарування Духа», тому що Святий Дух робить з усіх віруючих одну сім’ю Месії – Вселенську Церкву Ісуса Христа.

В книзі Дії святий апостолів йдеться, що саме в цей святковий для юдеїв день апостоли разом з іншими учнями Ісуса Христа перебували в одній світлиці в Єрусалимі. У цей день багато єврейських паломників з різних народів прийшли в столицю Ізраїль на свято.

Раптом зчинився шум з неба, і з’явилися вогненні язики й зупинилися по одному на кожному з апостолів та тих, хто перебував з ними. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали, аби паломники почули про Бога Ізраїлева та повірили у воскреслого Месію. Тим самим Святий Дух дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення народам.

Багато хто зі слухачів увірували в Ісуса Христа і прийняли хрещення. Того дня віруючими стало близько три тисячі людей.

За традицією в день П’ятидесятниці або свято Трійці прикрашаються будинки й храми зеленими гілочками, квітами. Зокрема, вважається, що квітучі гілки нагадують про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button