Новини суспільстваХристиянські новини

В Чернігові кинули за решітку священнослужителя і його помічників за організацію реабілітаційного центру

Ще 18 травня в Чернігові здійснено поліцейський напад на реабілітаційний центр та будинок священнослужителя. Станом на 5 жовтня в слідчому ізоляторі знаходяться пастор і його помічники, їх звинувачують в незаконному позбавленні волі, вчиненим організованою групою осіб.

Джерело: suspilne.media

Генадій Мохненко та інші християни взяли під контроль цю справу і вимагають звільнення служителів, які рятували людей від вірної смерті внаслідок залежності від алкоголю та наркотиків.

Генадій Мохненко розповідає про обставини затримання священнослужителя реабілітаційного центру в Чернігові. До будинку увірвалися у повному озброєні спецпризначенці, повалили на підлогу пастора. Притиснули за горло до стіни дружину, маму, яка ще годує немовля. Від стресу у неї зникло молоко і не відновлюється.

Поліція обвинувачує організаторів реабілітаційного центру в незаконному ув’язненні та торгівлі людьми.

«Будь-який громадянин міг домовитися з організатором про поміщення людини в цей заґратований будинок. Для цього достатньо було вказати пальцем на пацієнта. За людиною в будь-яку точку України одразу виїжджала група чоловіків та примусово доставляла їх в місто Чернігів», − розповів начальник Нацполіції області Володимир Нідзельський.

Іван Терехов, що живе у сусідньому будинку, каже, що про реабілітаційний центр знав. Там, за його словами, із людьми поводились добре.

«Раніше там жили ті, хто продавав наркотики. Повмирали, посадили. Зараз живуть наркомани, які проходять реабілітацію. Уже, мабуть, рік. Вони змінюються що два тижні. Проходять реабілітацію. Їх десь лікують, потім вони тут доліковуються», − розповідає Іван Терехов.

Чоловік каже, люди, які жили в будинку, виходили на вулицю. До сусідів були чемними, пропонували допомогу по господарству, деякі навіть спортом займалися.

Чому у будинку проводять обшуки, Іван не розуміє.

«Ну як незаконно утримували? – Силоміць. – Та перестаньте! Все нормально. Вони задоволені, їх добре годують, поводяться з ними», каже чоловік.

За незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою осіб, чоловікам загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

В Україні немає успішних реабілітаційних програм чи лікування від наркозалежності. Але лише релігійні громади молитвою та любов’ю до залежних людей дають їм другий шанс. Станом на сьогодні є тисячі звільнених від наркотичної залежності, у яких з’явився шанс і вони почали життя з початку. Але це не всім подобається.

Також Геннадій Мохненко повідомив про те, що готується законопроєкт, який дозволить батькам звернутись до їхніх реабілітаційних центрів та отримати невідкладну допомогу.

«Цей проєкт дозволить швидко отримати довідку від лікарів про те, що людина дійсно вмирає від наркотиків, від поліцейських, друзів, колег, рідних і т. д. Тоді суддя швидко приймає рішення спробувати реабілітаційний центр захищаючи нас та даючи шанс батькам. Цей законопроєкт дозволить суддям замість терміну ув’язнення, якщо невеликий злочин вчинила людина під дією наркотиків, прийняти рішення в сторону реабілітаційного центру. Ця практика діє в багатьох країнах світу, і, як правило, обирають реабілітацію і це дає шанс людям. Адже ми всі знаємо, що тюрма не виправничий заклад, вона знищує там більшість людей. Тому така система правосуддя, яка дає альтернативу у вигляді реабілітаційного центру, зможе допомогти потребуючим», розповів пастир.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button