Новини суспільстваХристиянські новини

МОН продовжує курс на безстатеву освіту – результати громадського обговорення

На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено детальний звіт про результати громадського обговорення Державного стандарту базової середньої освіти.
Внесені зміни до Державного стандарту загальної середньої освіти. Зокрема, в питанні зміцнення національно-патріотичної основи виховання учнів. А також введено поняття “стать”, поруч із поняттям “гендер”. Пропозицію замінити “гендер” на “стать” МОН України відхилило, оскільки ці поняття не є тотожними. Це правда, “стать” є біологічним, а “гендер” – соціально-культурним визначенням особи.

Про результати громадського обговорення стандарту середньої освіти МОН

Нагадаю, нещодавно встановлено поняття “гендерний підхід” за наказом Міністерства соц. політики. Воно передбачає “отримання жінками та чоловіками рівних благ”.
Це значить, що будь-яке розділення між хлопцями та дівчатами у навчанні порушує цю директиву. Тобто уроки праці, фізкультури, військової підготовки і т.п. мають бути однаковими для всіх.
Позбавлення людини ознак статі настільки глибоко закладене у цьому документі, що навіть визначається термін “гендерний аналіз” як пошук відмінностей між жінками та чоловіками для впровадження “гендерно нейтрального підходу”, тобто “політики Неврахування відмінностей у становищі різних груп жінок і чоловіків, їхніх статусах, потребах, пріоритетах.”
Автори звіту МОН лише лукаво зазначають, що “у проєкті документу не йдеться про ґендерно нейтральну освіту”. Але вона закладена іншими правовими актами.
Прохання громадськості виключити гендерні терміни з освіти було проігнороване цілком. Редактори звіту зазначають, що поняття “гендер” та “стать” не є ідентичні, тому заміна неможлива.
Звісно, звернення не дозволяє детально описувати кожен пункт у форматі документації МОН. Але що тут не зрозуміло!? Припинити нав’язування збочень молоді, викинути геть усі згадки про збочення, а там де потрібно згадувати стать людини (чоловічу або жіночу) застосовувати слово “стать”.
Але куди там… навіть півкроку на зустріч громадськості подалі від грантів зробити не можуть!
Натомість прохання “Толерантно й коректно ставиться до гендерних, расових, національних і фізичних відмінностей інших осіб” МОН враховує з формулюванням: “Толерантно й коректно ставиться до расових, національних гендерних, статевих і фізичних відмінностей інших осіб“.
Хоча не зрозуміло як МОН збирається це робити у контексті умисного ігнорування відмінностей чоловіків та жінок на державному рівні (див. початок цього допису), але позитивні ноти у звіті все ж є:
Прохання “врахувати національний та патріотичний аспекти” було враховане, навіть як “обов’язковий результат”.
Прохання “провадити політику збереження моральних цінностей та традиційних християнських цінностей українського народу” враховано частково.
Прохання “виховувати дітей у дусі любові, цнотливості, збереження репродуктивного здоров’я, відновлення людського потенціалу нації” враховане.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button