Актуальне

Страсний тиждень у реальному часі. Неділя

Детальний опис подій цього дня див. В Мт. 28: 1-20, Мк. 16: 1-8, Лк. 24: 1-53, Ів. 20: 1-21: 25

Раннім недільним ранком деякі з друзів Ісуса вирушили до Його могили, щоб помазати тіло свого друга і вчителя. Однак, коли вони прийшли, їх вітав хтось, названий в Євангеліях людиною, одягненою в біле. Він сказав їм, що Ісуса тут немає, як він і говорив. Він воскрес.

Протягом тижня перед своєю смертю Добрий Пастир вийшов на зустріч вовкам суду, гріха і смерті, і зробив це з усією владою. Можна було б задатися питанням, яке добре діло змусило б кого-небудь померти з якоїсь причини? У цьому славна краса Євангелія. Ісус не вмер як мученик за щось. Він ніколи не опинявся в неправильному місці в неправильний час. Він ніколи не був під владою кого-небудь. Він жив, помер і був похований тому, що він бажав цього.

Ніхто не забирав у Нього Його життя. Він віддав її сам. За кого? За своє стадо, Свій народ.

І Він віддав її тільки для того, щоб знову забрати його (Ів. 10:18). Суть хреста була не в тому, щоб просто померти, але щоб померти й знову воскреснути, вразивши вовків гріха і саму смерть.

Великдень говорить про Ісуса: «Саме це Він і збирався зробити! Він хотів віддати своє життя за тебе. І як правильно те, що Він взяв його назад, вірно і те, що Він знає і любить тебе».

Події неділі

  • Ісус Христос воскресає з мертвих (перед світанком).
  • П’ять разів з’являється в день Свого воскресіння:  Марії Магдалині (передала послання учням), іншим жінкам, які приходять до гробниці (намір − завершити підготовку до поховання Його тіла), двом учням на дорозі в Еммаус − Симону Петру (ніде не записано, але згадується в Луки 24:33 й 1 Коринтян 1: 5),  здивованим учням (Фома відсутній).

У неділю Воскресіння або Пасхи ми досягаємо кульмінації Страсного тижня. Воскресіння Ісуса Христа є найважливішою подією християнської віри. Сама основа всіх християнських доктрин залежить від істинності цієї розповіді.

Рано вранці в неділю кілька жінок (Марія Магдалина, Іоанна, Соломія і Марія, мати Якова) підійшли до гробниці і виявили, що великий камінь, що закриває вхід, відвалився. Ангел оголосив:

«Не бійтеся! Я знаю, що ви шукаєте розп’ятого Ісуса. Його тут немає! Він воскрес з мертвих, як Він і сказав, це станеться» (Матвія 28: 5-6).

Читайте також:

У день свого воскресіння Ісус Христос явився принаймні п’ять разів. В Євангелії від Марка говориться, що першою, хто його побачив, була Марія Магдалина. Ісус також з’явився Петру, двом учням по дорозі в Еммаус, а пізніше в той же день всім учням, крім Фоми, коли вони зібралися в будинку для молитви.

Свідчення очевидців в Євангеліях надають те, що християни вважають незаперечним доказом того, що воскресіння Ісуса Христа дійсно відбулося. Через два тисячоліття після його смерті послідовники Христа всі ще стікаються в Єрусалим, щоб побачити порожню гробницю.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button