Україна

Українську мову державною і офіційною вважають 83 % українців, а рідною – 76 %

Понад 3/4 українців відповіли, що єдиною державною й офіційною мовою по всій країні має бути українська. Стільки ж вважають рідною мову українську. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Джерело: ratinggroup.ua

За українську мову як єдину державну й офіційну мову по всій країні виступають 83 % опитаних. Лише 7 % вважають російську як другу державну і ще 8 % підтримують за надання російській мові офіційного статусу в окремих регіонах. Однак пів року тому цифри були зовсім іншими: 65 %, 22 % і 12 % відповідно.

Раніше, наприкінці 2021 року, кількість російськомовних становила 26 %, а зараз становить 18 %.

За результатами опитування, українську мову рідною вважають 76 % громадян України (хоча у 2012 році таких було 57 % людей), російську – 20 % (десять років тому цей показник був 42 %).

Вдома розмовляють лише українською – 48 %, російською – 18 %, обома мовами – 33 %.

А тих, хто використовує в побуті російську, але мають намір в майбутньому перейти на спілкування виключно українською мовою – серед двомовних 60 % і серед суто російськомовних громадян 34 %.

«Ці дані з усією ясністю демонструють: будь-які переговори з російськими терористами на мовну тематику, будь-які «компроміси» в бік русифікації України не будуть сприйняті українським народом, – підкреслюється в повідомленні. – Путін хотів розколоти країну, але він тільки об’єднав її! Україна єдина, українці незламні!»

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button