Світ

У Китаї відключають мобільні телефони за фразу «Всемогутній Бог»

Китайський уряд почав стежити за мобільними телефонами громадян, і відключає тих, хто використовує «небезпечні для держави» фрази, наприклад, «Всемогутній Бог».

Колишній співробітник найбільшої в Китаї комп’ютерної компанії China Mobile Online Services Company містер Лі, розповів про те, що комуністична влада контролює соціальні мережі, дзвінки та повідомлення на мобільних телефонах, щоб не допустити небезпечних розмов на тему політики та релігії, повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на Christian Post.

Перш ніж піти зі свого поста, Лі працював «цензором». Разом з приблизно 500 іншими співробітниками вони контролювали телефонні дзвінки та повідомлення користувачів компанії за допомогою програми «China Mobile». Додаток стежить за користувачами в 31 провінції, за винятком Гонконгу, Макао і Тайваню.
Колишній співробітник пояснив, що, на думку уряду, такі фрази, як «Всемогутній Бог» і «Фалуньгун» (новий релігійний рух, прим. Ред.), Поряд з будь-яким згадкою Комуністичної партії, відносяться до небажаних.
«Система автоматично перехоплює будь-які« небажані» слова під час телефонних дзвінків, в MMS, SMS або повідомленнях на сайтах соціальних мереж, таких як WeChat, і відключає користувачів, — продовжив Лі. – Якщо користувачі хочуть повторно активувати послугу, вони повинні піти в сервісний центр China Mobile зі своєю ідентифікаційною картою і написати заяву, в якsq обіцяють ніколи більше не ділитися будь-якої конфіденційною інформацією».

Коментарі, які вважаються особливо «недоречними», можуть спричинити більш суворі покарання, додав співробітник. Він розповів, як в травні влада заарештувала жителя південно-східної провінції Фуцзянь на кордоні через коментарі, в яких він критикував уряд. Прикордонний контроль знищив його паспорт і заборонив залишати країну.

Китай займає 27 місце в списку країн, які переслідують християн (World Watch List) християнської благодійної правозахисної організації Open Doors USA.

У правозахисній організації пояснили, що уряд утискає християн, оскільки на 100 мільйонів осіб вони є найбільшою соціальною групою, яка не контролюється державою.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!